Kalimi i FSK-së nga një kapanon të emergjencave në një Ushtri të mirëfillti luftimi në raste rreziku në Kosovë ishte…
Një aksident i rëndë mësohet se ka ndodhur në Burrel, ku si pasojë e daljes nga rruga një automjet ka…
Ministria e Mbrojtjes bën të ditur se iu është kërkuar institcioneve vendore të marrin masa për problemet që mund të…
Nga Azgan Haklaj (Mjeshtër i Madh)- Mora përgjegjësinë dhe pata kënaqësinë të interpretoj në rolin e korifeut.Kjo valle krijoi një…
Rrjetit Ballkanik të Gazetarisë Investigative në Shqipëri (BIRN) raporton se Qeveria dhe Ministria e Drejtësisë “kanë propozuar ndryshimin e ligjit…
Gjiganti gjerman i ushqimit Nestle po shkurton rreth 380 vende pune në Gjermani duke mbyllur dy vende dhe duke reduktuar…
Pas lajmit se kryeministri Rama ka mbledhur pedagogët tek fakulteti i Gjeologjisë, ka ardhur dhe reagimi i unionit të këtij…
Nga Dylejman Karaj Te gjitheve ju kujtohet se si ne seancen Parlamentare te muajit Korrik 2015, ne fund te miratimit…
Presidenti Ilir Meta apeloi sërish qeverinë të reflektojë mbi kërkesat e studentëve. Meta: Nuk mund të shmang apelin e përsëritur…
Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar ndërprerjen e energjisë elektrike në disa zona të Tiranës gjatë ditës së nesërme.…
Google ka investuar më shumë se 1 miliardë dollarë për objektin e ri që po ndërtohet në Nju Jork. Sipas…
Studentëtë universiteteve publike po vazhdojnë sot për të 13-tën ditë protestën e tyre me 8 kërkesa ekonomike dhe akademike. Prej…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!