NGA DALIP GRECA* ....Në një gjyq ushtarak, që filloi në Vlorë, fshehur nga publiku në dhjetor të vitit 1949 e…
Një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në mjetin e admimnistratorit të njësisë Farkë. Ngjarja ka ndodhur në rreth orës 02:00,…
Në  mars të këtij viti, kryeagjitatori i Bashkisë së Tiranës, në një ceremoni ku iu dhuruan disa makina zjarrfikëse, nuk…
Numri i aksidenteve gjatë muajit shtator ka pësuar një ulje me 9.3%. Shqetësues mbetet fakti që numri më i lartë…
Në drejtim të korrupsionit, Shqipëria mban vendin e 77-të në botë, ndër 140 ekonomi të globit, thotë Forumi Ekonomik Botëror,…
Arben Isaraj, drejtori i Drejtorisë së Përgjithshme të Transportit Rrugor, nuk do të jetë më në krye të këtij institucioni.…
Monedhat 1 dhe 2 cent nuk do të prodhohen më në Itali duke filluar nga viti i ardhshëm, kur do…
Pakistani dhe Rusia filluan stërvitjet e përbashkëta ushtarake vjetore për të rritur bashkëpunimin kundër terrorizmit në përgjigje të kërcënimit në…
Shoqëritë e Basteve Sportive, përmes një letre të përbashkët dërguar institucioneve kryesore hartuese dhe zbatuese të pr.ligjit të Lojërave të…
Aksidentet rrugore në vend janë një ndër shkaktaret kryesore të vdekjeve në moshat e reja. Sipas të dhënave të sotshme…
Ditën e sotme Gjykata e Kukësit dha masën e sigurisë për 5 të arrestuarit pas zbulimit të laboratorit të heroinës…
Ekonomia gjermane ka hasur vështirësi në tremujorin e tretë, prej rënies së prodhimit të makinave, megjithatë, pritet një rimëkëmbje në…

Lajmet e fundit

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Politikë

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Demokratët kanë nis organizimin kudo që janë jashtë apo brenda Shqipërisë për të dhënë më të mirën për vendin, për të dhënë alternativën, për t’u organizuar dita-ditës më objektivin e...

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Aktualitet

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Mbi 100 ton me mbetje urbane shkarkohen në një ditë në fushën e plehrave të Fierit në lagjen Sheq.Banesat me malin e mbetjeve janë shumë pranë. Kjo fushë nuk është...

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Politikë

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, thekson se Rama do të mbyllë të gjitha lojërat e fatit në vend, në mënyrë që të gjitha paratë e shqiptarëve t’ia marrë BastArena, kompania sportive...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!