Studentët kanë përshkallëzuar rezistencën e tyre duke bllokuar tre pika kyçe në Tiranë. Ata kanë bllokuar kryqëzimin te Banka e…
Banorët e Unazës së Re po zhvillojnë sot protestën para banesave të tyre të cilat kërcënohen të prishen për zgjerimin…
Në vitin 2010 kur shpalli kushtetutën e saj, Kenia bëri një premtim për të ndryshuar imazhet në monedhën e vet.…
Ndërsa studentët kanë refuzuar dialogun me kryeministrin Edi Rama pa u plotësuar 8 kërkesat e tyre, ky i fundit ka…
Europarlamentari Eduard Kukan i kontaktuar nga Politiko.al në lidhje me protestën e studentëve në Tiranë thotë se po e ndjek…
Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar në rrjetin social “Facebook” lidhur protesta e studentëve. Manjani shkruan duke i bërë…
Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt monedhës vendase. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë…
Komisioni Europian në raportin e tij të fundit për monitorimin e pastrimit të parave në Shqipëri ka publikuar dhe sektorët…
Konferenca e klimës në Katovicë nuk ka shënuar ndonjë kthesë tepër të rëndësishme në luftën për mbrojtjen e klimës. Por…
Craig Collins dhe familja e tij ishin në gjumë kur shqiptari Eljado Prendaj u hyri me makinen Ford Focus në…
Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) informon se në orët e ardhshme parashikohen reshje dëbore në zonat malore, të cilat do të…
Tre policë bashkiakë të Bashkisë së Tiranës janë arrestuar në zonën e Laprakës. Bëhet e ditur sa ata u merrnin…

Lajmet e fundit

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Kuriozitete

Fjalimi hakmarrës! 21-vjeçarja gjen mënyrën ideale t'i "japë duart” të dashurit tradhtar

Një vajzë zgjodhi të priste ditëlindjen e saj që ti jepte lamtumirën të dashurit tradhtar. Tiana Perea po festonte 21-vjetorin në shtëpi me miqtë dhe të dashurin, kur bëri një fjalim...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!