Institucionet shtetërore dhe bizneset private po tentojnë të marrin ç’të mundin përmes përmbarimit nga kompania Sun Petroleum, që tregtonte markën…
Nga Blerta Haxhiaj Politika na ndihmon të kuptojmë ide të caktuara në kontekste të caktuara. Posedimi i përgjigjeve të përgjithshme…
Në mbledhjen e sotme të qeverisë është marrë vendimi që emigrantët duhet të bëjnë vetëdeklarim të adresës ku jetojnë. Por…
E enjtja do të jetë dita kundër arrogancës së qeverisë në vendimin e saj për prishjen e godinës së Teatrit…
Një 57-vjeçar nga Durrësi është deklaruar fajtor nga Gjykata e Tiranës, e cila e ka dënuar me 2 vjet me…
Sekuestrohen llogari bankare në vlerën e 1.5 milionë euro, të ardhura këto të dyshuara nga aktiviteti kriminal. Specialistët për Hetimin…
Buka e ngjyrosur nuk është thjeshtë një mashtrim për konsumatorët, por edhe rrezik për shëndetin e tyre. Top Channel tregoi…
Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të ndalet nga histerizmi për prishjen e objekteve të kulturës dhe ndërtimin e kullave. Këtë…
Edhe pse jemi në mes të sezonit, në plazhin e Velipojës asnjë motor uji nuk lejohet të dalë të det!…
Një shqiptar, tani 40-vjeçar i cili në vitin 1995 kreu gabimisht shërbimin e detyrueshëm ushtarak në Itali, ka nisur një…
Tërmeti i regjistruar sot me epiqendër në Durrës, shkaktoi frikë dhe panik te qytetarët. Sizmologu Rrapo Ormeni deklaroi për Report…
Kreu i PD, Lulzim Basha ka marrë pjesë në protestën e artistëve kundër shembjes së godinës së Teatrit Kombëtar. Basha…

Lajmet e fundit

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Aktualitet

Artan Fuga: Të shkarkohen nëpunësit e ministrisë në Bordet Administrative

Akademiku dhe profesori Artan Fuga, një nga zërat që ka mbështetur që në krye të herës protestën e studentëve ka kërkuar shkarkimin e anëtarëve të Bordeve Administrative në universitetet shqiptare...

Teknikë ushtarake për të fjetur në dy minuta

Aktualitet

Teknikë ushtarake për të fjetur në dy minuta

Ndërsa disa njerëz arrijnë ti zejë gjumi sapo vënë kokën në jastëk, të tjerët përpëliten sa në një krah në krahun tjetër, duke luftuar me pagjumësinë. Nëse ju shtriheni në shtrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!