Aplikimi për akreditimin e aktivitetit të edukimit në vazhdim, për profesionistët e shëndetësisë duhet të bëhet në Qendrën Kombëtare të…
Zyra e propagandës së Erion Veliajt i shpërndau foto sajesat për dëmtimin e godinës së Teatrit Kombëtar pas tërmetit të…
Vetëvaret në pemë fëmija 13 vjeç, pasi e akuzuan për vjedhjen e një varëseje floriri. Ngjarja e rëndë u zbulua…
Vetëvaret në pemë fëmija 13 vjeç, pasi e akuzuan për vjedhjen e një varëseje floriri. Ngjarja e rëndë u zbulua…
Një 52 vjeçar nga Dukagjini është sulmuar me tritol nga dy shtetas. Nën mjetin e tij tip ‘Varinksi’ që e…
Bordi i drejtorëve i Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim miratoi sot një kredi deri në 500 milionë euro për…
Dy ndërtues janë arrestuar në kryeqytet, pasi akuzohen se i kanë marrë një qytetari 135 mijë euro përmes mashtrimit me…
Një aksident jo normal ka ndodhur në Kuçovë, ku një automjet është përplasur me një kalë. Nga përplasja, ka pësuar…
Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, gjatë një konference për shtyp ka dhënë detaje lidhur me ndërhyrjen e fundit…
BMI Research, pjesë e grupit të njohur ndërkombëtar të vlerësimit, Fitch, ka publikuar në korrik raportin e fundit për indeksin…
Edhe pse preteksi i Kryebashkiakut Erjon Veliaj për shembjen e Teatrit Kombëtar është vjetërsia e godinës, kjo e fundit i…
Nga 4 korriku, çdo subjekt që importon, prodhon apo tregton qese plastike të pariciklueshme, nën 35 mikron do të gjobitet…

Lajmet e fundit

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Aktualitet

Eurostat: Veriu shqiptar më i varfëri në Europë

Të ardhurat e banorëve të Veriut të Shqipërisë janë vetëm sa 24% e mesatares së shteteve të Bashkimit Europian (BE), duke e renditur atë në rajonin më të varfër të...

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Aktualitet

Policia e Elbasanit publikon listën më te rrezikshmit, ja kush janë më të kërkuarit(FOTO)

Policia e Elbasanit në një postim në Facebook, ka publikuar listën e peronave më të kërkuar të këtij qarku. Këtë herë forcat e rendit kanë zgjedhur që mos të bëjnë shënim...

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!