Norma e përqindjes së punës part-time nuk është aspak tregues i nivelit të zhvillimit të një ekonomie apo shoqërie të…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka lajmëruar nëpërmjet një njoftimi në “Facebook” zhvillimin e një proteste ditën e enjte kundër…
“Nuk na besohet kjo që ndodhi, një tragjedi”. Kështu dëshmojnë fqinjët  çiftit Shyqo (Vasil) Liçit, 65 vjeç dhe Sabire Liçit,…
Euro duket se është stabilizuar në tregun vendas të këmbimit valutor dhe ndodhet tashmë që prej fillimit të javës në…
Arkeologët e huaj kanë nxitur autoritetet shqiptare që të ndërtojnë një muze për të shfaqur qindra artefakte romake dhe greke…
Në seancën  ditës së sotme të KPK, është vendosur që kryeprokurorja e Përkohshme Arta Marku, të kalojë Vettingun. Vendimi i…
Ligji Për Koncesionet dhe Partneritetin Publik Privat është përfshirë sërish në proces ndryshimi për ti dhënë më shumë kompetenca Ministrisë…
Në tre muajt e parë të vitit, bashkitë në vend kanë arritur të mbledhin nga burime të veta (nga taksat,…
Një shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë ditën e djeshme në Itali, pas një aksidenti të ndodhur në Termoli, Itali.…
Grumbulluesit dhe përpunuesit e frutave dhe perimeve në vend, i kërkojnë qeverisë që të hartojë dhe miratojë një Vendim të…
Kanë dalë edhe pamjet e para nga vendi i ngjarjes ku mbetën të vdekur një çift nga Elbasani, pasi burri…
Osteoporoza njihet si sëmundje e fshehur e kockave. Ajo shkakton humbje të mëdha të dendësisë kockore që vështirë të zëvendësohen…

Lajmet e fundit

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Globi

Zjarr i fuqishëm në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

jë pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë dy persona kanë humbur jetën si dhe dy të tjerë  janë në gjendje të rëndë. Siç...

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Aktualitet

Ky vit shkollor bëhet më i shtrenjtë, rriten çmimet e librave dhe shërbimeve arsimore

Ky vit akademik është bërë më i shtrenjtë për të gjitha nivelet e studimit. Librat dhe mjetet shkollore kanë kushtuar më shumë që nga shtatori 2018 gjithashtu edhe shërbimet arsimore...

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Globi

Rrëzohet palma dhe zë çiftin e bashkëshortëve poshtë, vdes burri

Rrëzimi i një peme ka rezultuar fatale për një çift në Selanik. Burrë dhe grua po punonin në kopshtin e oborrit të shtëpisë, kur një palmë aty u rrëzua duke...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!