Ministri i Ekonomisë Arben Ahmetaj ka zbardhur disa detaje në lidhje me kontratën që parashikohet me kompaninë “Fusha sh.pk” për…
Transparenca e qeverisë shqiptare është përkeqësuar këtë vit në krahasim me atë të kaluarin, jo vetëm me veten por edhe…
Huatë që nuk kthehen në afat në sistemin bankar kanë shënuar rënie në maj, pas një rritjeje të lehtë muajin…
Në Thumanë të Krujës vazdon të ndjehet frika e tërmetit. Banorët denoncojnë  çarjen e pallatit dhe rrezikun që shkakton për…
Edhe pse për ish-kryeministrin Sali Berisha dita e sotme ka qenë një ditë e ngjeshur me angazhimin në Parlament, ai…
Nëse avioni vonohet, apo më keq, fluturimi anulohet fare, keni një mundësi reale për të marrë kompensim. Autoriteti i Aviacionit…
Para pak minutash banorët e Bërzhitës në Tiranë raportuan se kishin gjetur të mbytur një fëmijë në ujërat e lumit…
Prokuroria e Apelit për Krimet e Rënda bërë rekurs në Gjykatën e Lartë në lidhje me ish-ministrin e Brendshëm, Saimir…
Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi të konsiderueshme kokainë ditën e djeshme. Siç bëhet me dije janë arrestuar tre…
Eskorta e Olta Xhaçkës për pak ka kryer një krim të tmerrshëm në orët e pasdites së djeshme në mes…
Ai ishte gjallë dhe mirë. Ai shkoi në Greqi për të pushuar, por ndodhi tragjedia.  22 vjeçari shqiptar Burhan Latifi…
Gjatë protestës së zhvilluar sot para Parlamentit kundër ligjit për shembjen e Teatrit Kombëtar, artistët, shoqëria civile dhe opozitave përveç…

Lajmet e fundit

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Politikë

Ish-ministrit: Largimi i kësaj qeverie është pak, duhet ...

Pas skandalit në lidhje me kompaninë Dunwell Haberman, e cila fitoi lotin e parë prej 18 milionë euro për rindërtimin e Unazës përmes falsifikimit, si dhe 11 milionë të tjera...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!