Janë zbuluar detaje të reja për laboratorin e drogës në Has. Gazetarja Klodiana Lala, raportoi për News24 dhe Balkanweb se…
Në një konferencë për mediat, kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka bërë me dije edhe arrestimin e tre…
Plot 1500 forca policie, dhe forca të ndërhyrhes së shpejtë morën pjesë në operacionin për shkatërrimin e 4 grupeve kriminale…
Euro e ka nisur javën më rënie, gati me 1 për qind krahasuar me ditën e premte. Blihet sot me…
40,000 vetura pritet të qarkullojnë çdo ditë në trajektoren e kësaj ure gjigante. Ura Hong Kong-Zhuhai-Macao, e cila lidh anët…
Një adoleshent shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në një aksident të ndodhur orët e para të së dielës në Montecatini,…
Zbulohen detaje të reja nga operacioni që solli arrestimin e ish-drejtorit të Burgjeve, Arben Çuko. Mbrëmjen e djeshme përpos Çukos…
Rreth 12 orë pas ndalimit është liruar nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, Flamur Avdyli. Ai është vëllai i drejtuesit…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar me anë të një postimi në Facebook, ku shkruan se operacionet e djeshme…
Koka e grupit kriminal që ngriti një laborator të prodhimit të heroinës në fshatin Brenog të Hasit është një person…
Të tradhtosh bashkëshortin është ende e paligjshme në disa shtete. Shumica e shteteve tradhtinë bashkëshortore e përcaktojnë si akt mashtrimi,…
Gjatë operacioneve të djeshme të policisë janë prangosur edhe dy punonjës policie. Kjo mësohet nga burime policore. Gjatë operacionet mbrëmjen…

Lajmet e fundit

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Politikë

Demokratët e Grupseksionit Barking dhe Dagenham, degës PD në Britani të Madhe, mblidhen më 29 tetor

Demokratët kanë nis organizimin kudo që janë jashtë apo brenda Shqipërisë për të dhënë më të mirën për vendin, për të dhënë alternativën, për t’u organizuar dita-ditës më objektivin e...

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Aktualitet

Plehrat në Fier shkaktojnë helme të dëmshme për njerëzit

Mbi 100 ton me mbetje urbane shkarkohen në një ditë në fushën e plehrave të Fierit në lagjen Sheq.Banesat me malin e mbetjeve janë shumë pranë. Kjo fushë nuk është...

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Politikë

Tabaku jep 6 arsyet pse Rama po transferon lojërat e fatit në online

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku, thekson se Rama do të mbyllë të gjitha lojërat e fatit në vend, në mënyrë që të gjitha paratë e shqiptarëve t’ia marrë BastArena, kompania sportive...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!