Ka nisur protesta tek Fakulteti Ekonimik në Tiranë. Të rinjtë pasi i kanë venë drynin fakultetit kanë dalë dhe kanë…
Studentët e ekonomikut i kanë vënë drynin derës së Fakultetit Ekonomik në shenjë proteste, ndërsa auditorët janë bojkotuar nga të…
Universiteti i Mjekësisë në Tiranë ka marrë një vendim lidhur me kërkesat e studentëve protestues, duke nisur nga përgjysmimi i…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare në “Facebook”, ka kujtuar rezultatin historik ndaj Republikës Federate…
Shqiptarët janë më të pakënaqurit në Europë me arsimin dhe janë njerëzit më të ardhura të ulëta të cilët e…
Panik ne nje kopesh femijesh ne Lezhe. Zjarri qe perfshiu konviktin e shkollës “Kolin Gjoka” në Lezhë ka krijuar frikë…
Partia Demokratike, ka nxjerrë mbrëmjen e sotme listën përfundimtare të anëtarëve të Këshillit Kombëtar, pas zgjedhjeve të zhvilluara një ditë…
Protestës së thirrur sot nga studentët dhe e mbështetur edhe nga qyfterët në Tiranë pritet ti bashkohen edhe studentë nga…
Nxënësit e Shkollës së Mesme "At Gjon Karma" në Gur të Zi në Shkodër sot kanë bojkotuar orën e parë…
Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ka bërë thirrje, mbrëmjen e së dielës, qytetarëve t’i bashkohen protestës së studentëve. Protestat…
Studentët nuk heqin dorë nga protestat deri në plotësimin e 8 kërkesave. Ndërkohë që kryeministri Rama i kërkon dialog, ditën…
Orët e para të ditës dominohen nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendin më të…

Lajmet e fundit

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Rozë

“Jam në pritje të ëmbël”, Enca “pranon” lajmin e shtatzënisë

Këngëtarja shqiptare Enca Haxhia publikoi ditën e sotme një imazh në “Instagram”, ku shfaqte emoji-n e një femre shtatzënë! Të gjithë ngritën dyshimet se këngëtarja e hitit “Kujt Po i Han”...

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Aktualitet

Gazeta e njohur zvicerane/ Protestat studentore ndaj një qeverie që iu larguan 400 mijë qytetarë

Gazeta e njohur zvicerane, Neue Zuercher Zeitung shkruan se protestat e studentëve e kanë vendosur establishmentin në Shqipëri nën presion. Sipas gazetarit Volker Pabst, që ka publikuar një reportazh nga protestat...

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Aktualitet

Aksident i rëndë në Elbasan, makina përplas 8-vjeçarin në rrugë

Një aksident ka ndodhur në Elbasan, kur një automjet ka përplasur një fëmijë 8-vjeçar. Sipas Policisë Vendore, mësohet se, E. G., 26 vjeç, banues në fshatin Fanjë, në rrugën “Qemal Stafa”...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!