Kryevepra botërore “Princi i vogël” e shkrimtarit Antoine de Saint-Exupery vjen për artdashësit nga aktorja e mirënjohur Yllka Mujo, regjisori…
Tenori i njohur Placido Domingo dhe sopranoja shqiptare Ermonela Jaho kanë magjepsur publikun e Festivalit Castell de Peralada (Girona) me…
Pas çmimit që mori vitin e kaluar në Festivalin e Sarajevës regjisori i ri Gentian Koçi ka korrur një tjetër…
Sot aktori i madh me famë botërore, Robert De Niro festoon 75-vjetorin e tij të lindjes. Ai u lind më…
Justin Timberlake është tashmë këngëtar, aktor dhe balerin, por ylli është gati të shtojë një rol tjetër në jetën e…
16 gushti shënon lindjen e një ylli të muzikës pop, si Madona, e cila sot mbush 60 vjeç dhe vdekjen…
Veprat që pritet të jenë në skenën e festivalit dhe janë premierë janë komedi dhe drama shqiptare, me autorë Ernest…
Reportazh nga Hasan Hasanramaj Më shumë së tetë dekada ka qenë i mishëruar me fatin e popullit të përvuajtur shqiptarë...…
Më në fund, pas shumë kërkesave të artistëve figurativë, hapësirat e Galerisë Kombëtare të Arteve do t’i nënshtrohen restaurimit, rikonstruksionit…
Rita Gjeka: “Teatrin tonë “Migjeni” Ministria e Kulturës s’e përmend kurrë, as në ndonjë aktivitet, nuk japin asnjë mbështetje për…

Lajmet e fundit

Çfarë ndodh me rrjetet sociale të një njeriu kur ai vdes?

Aktualitet

Çfarë ndodh me rrjetet sociale të një njeriu kur ai vdes?

Vdekja e një personi të dashur ka qenë gjithnjë një moment i vështirë, por me rritjen e internetit dhe platformave të mediave sociale, familjet tani duhet të përballen edhe me...

FOTO/ Klea Huta xheloze për Elgitin, ja sa ashpër i përgjigjet fanses

Show-biz

FOTO/ Klea Huta xheloze për Elgitin, ja sa ashpër i përgjigjet fanses

Klea Huta është pyetur nga fansat në Instagram se pse ajo zgjodhi Elgit Dodën. Por përgjigja që ka dhënë Klea na ka bërë të dyshojmë se ajo është shumë xheloze...

Grabitet banesa e prindërve të ministrit të Brendshëm të Italisë Matteo Salvinit

Globi

Grabitet banesa e prindërve të ministrit të Brendshëm të Italisë Matteo Salvinit

Banesa e prindërve të ministrit të Brendshëm italian Matteo Salvinit ka rënë pre e grabitësve. Ngjarja ndodhi në lagjen Giambellino në Milano dhe sipas raportimeve të mediave italiane, hajdutët përfituan...