Nga Sokrati, tek Don Kishoti, fati i atyre që kërkojnë drejtësi. Njëri mbronte lirinë e mendimit; tjetri idealin. Ja përse…
“Turbo Show”, ishte shfaqja që rikthye në skenën e Teatrit Migjeni të Shkodrës, gjatë fundjavës mjeshtrin e madh, Sandër Ruçi…
Shfaqja “Kaligula” me regji të Kushtrim Koliqit vjen sonte nga trupa e Teatrit të Kosovës si pjesë e Festivalit Mbarëkombëtar…
Në Muzeun Kombëtar “Gjethi”, është çelur ekspozita fotografike me titull “Viti 1989 Çlirimi”. Ekspozita dedikuar komunizmit rumun si dhe revolucionit…
Ministia e Kulturës dhe gjithë ata që mbështesin rrëzimin e TK, me në krye dyshen Rama – Veliaj,  nuk kishin…
Michel Houllebecq, shkrimtari tashmë me famë botërore, autor u romaneve “Thërrmijat Elementare” dhe “Platforma”, martohet për herë të tretë. Romantikët…
Grupi shumë i dashur për të gjithë shqiptarët, ‘West Side Family’ pritet të ketë një rikthim të fuqishëm. Pjesë e…
Pranë qytetit të Divjakës janë zbuluar rrënojat e një vendbanimi antik, që ekipi i arkeologëve mendon se i përket gjysmës…
Sopranoja nga Kosova, Elbenita Kajtazi po shkelë tashmë skenat më të njohura operistike ndërsa së fundmi ka njoftuar se do…
Nuk ka më evente veç për klubet e natës. Dren Abazi vjen në Tiranë si “Mbreti i Natës”, në një…

Lajmet e fundit

Ceremonia/ FIFA zgjedh trajnerin më të mirë të vitit

Sport

Ceremonia/ FIFA zgjedh trajnerin më të mirë të vitit

Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për trajnerin më të mirë të vitit. Nuk ka surpriza pasi çmimi i takoi Didier Deschamps duke mposhtur...

Nga Sokrati, tek Don Kishoti: Të vërteta të rrezikshme

Kulturë

Nga Sokrati, tek Don Kishoti: Të vërteta të rrezikshme

Nga Sokrati, tek Don Kishoti, fati i atyre që kërkojnë drejtësi. Njëri mbronte lirinë e mendimit; tjetri idealin. Ja përse çdokush mund të gjejë veten tek ata Në 19 janar 2007...

VIDEO/ FIFA shpall fituesin për golin më të bukur të vitit

Sport

VIDEO/ FIFA shpall fituesin për golin më të bukur të vitit

Në ceremoninë e FIFA-s e cila po zhvillohet në Londër është dhënë çmimi për golin më të bukur të vitit. Çmimi “Puskas” i takon supergolit të realizuar nga Salah.