Suksesi i radhës për Ermal Metën

Saturday, 31 Mars 2018 12:07

Kënga fituese e San Remos “Non mi avete fatto niente” që bëri të famshëm Ermal Metën në Europë, së bashku me Fabrizio Moron, do jetë kënga që do përfaqësoj Italinë në Eurovision.

 

Meta arriti që të fitonte zemrat e italianëve këtë herë jo vetëm me muzikën e tij të mrekullueshme, por edhe me historinë e jetës.

 

Në statusin e bërë publik, Ermali tregon një tjetër arritje në karrierën e tij, ai do të nderohet nga kryebashkiaku i qytetit të Barit me çelësin e qytetit.

 

“Ishte viti 1994 dhe isha 13 vjeç, erdha në një qytet që nuk e njihja. Kam takuar njerëz që nuk i kisha parë kurrë më parë dhe dëgjoja një gjuhë që nuk e flisja. “Mos merr ndonjë hap të gabuar”,- i thosha vetes, gjithmonë shikoja këmbët e mia, dhe isha i kujdesshëm ku i vendosja. Mësova një gjuhë që nuk e dija dhe ngadalë fytyrat e të huajve u bënë miq. Qoshet e qytetit u bënë gjithnjë e më të njohura. Flisja pak, por ndjeja shumë.

 

Unë ecja duke parë këmbët e mia, e më dukej sikur në asfalt pasqyrohej qielli dhe vazhdimisht mendoja “çfarë do të bëhet me mua”?

 

Atëherë hapat e mi një ditë u ndalën në dërrasat e drunjta dhe ngrita vështrimin. Isha në një skenë dhe dëgjova se ishte e vetmja gjë që doja të bëja, ky ishte i vetmi vend ku doja të isha.

 

E dija çfarë do të ndodhte me mua , kështu që fillova të fluturoja lart. Pas gjithë këtyre viteve qyteti i Barit më jep çelësat e tij dhe ndihem i nderuar dhe mirënjohës për t’i marrë ato.

 

Ata nuk hapin dyer, por kujtimet e mia më të thella. Faleminderit shumë”, – ka shkruar këngëtari shqiptar, Ermal Meta.

Modifikuar më Saturday, 14 Prill 2018 12:54

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Seleksionimet e moshave, njihuni me datat dhe vendet përkatëse

Sport

Seleksionimet e moshave, njihuni me datat dhe vendet përkatëse

Zbulohet programi i FSHF-së për seleksionimin e lojtarëve të rinj në vendin tonë, por edhe në Greqi, Itali dhe Zvicër, që janë shtetet me më shumë fëmijë me orgjinë shqiptare...

Këmbimi valutor/Euro vijon dobët, në rënie edhe Dollari amerikan dhe Paundi britanik

Aktualitet

Këmbimi valutor/Euro vijon dobët, në rënie edhe Dollari amerikan dhe Paundi britanik

Monedhat e huaja e kanë nisur javën të dobësuara kundrejt monedhës vendase Lekë. Euro në rënie të lehte nga e premtja, blihet sot me 124.20 lekë dhe shitet me 125 lekë...

Guvernatori Sejko: Kujdes me PPP-të, duhet shumë ekspertizë që të mos kemi “surpriza” me borxhin

Aktualitet

Guvernatori Sejko: Kujdes me PPP-të, duhet shumë ekspertizë që të mos kemi “surpriza” me borxhin

Koncesionet janë një rrezik i shtuar dhe konkret për ekonominë. Ky konstatim është bërë nga të gjithë ekspertët e ekonomisë si dhe grupet e interesit dhe së fundmi apel ka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!