Berisha dhe Basha, homazhe për nder të Fadil Hasës

Tuesday, 17 July 2018 12:37

Artistë dhe personalitet nga i gjithë vendi i japin sot nderimet e fundit artistit Fadil Hasa, i cili një ditë më parë u nda nga jeta, pasi humbi betejën me sëmundjen e rëndë nga e cila vuante. Në homazhet e zhvilluara në hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu” në Durrës, i dhanë lamtumirën e fundit aktorit të njohur të humorit, miq, të afërm, si dhe njerëz të artit dhe kulturës, përfaqësues të institucioneve, etj.

Të prekur nga ndarja nga jeta e artistit të merituar, ata kanë shprehur vlerësime për aktorin që bëri të qeshë me vite me radhë breza të tërë shqiptarësh. Në homazhe ka marrë pjesë edhe kryetari i PD Lulzim Basha dhe ish-kryeministri Sali Berisha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Lifestyle

Enrique Iglesias kap fansen nga të pasmet, ajo e puth

Këngëtari i famshëm Enrique Iglesias në turnetë botërore ka kënaqur dhjetëra femra që kanë pasur fat që t’i këndojnë këngën “Hero”. Këngëtari është një prej meshkujt më të dëshiruar nga femrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!