Laçi kualifikohet në turin e dytë të “Europa League”, mposhtën skuadrën qipriote

E Enjte, 19 July 2018 19:03

Ekipi shqiptar i Laçit ia ka arritur të kualifikohet në turin e dytë të “Europa League” pasi sot ata kanë mundur me rezultatin 1-0 Anorthosis në ndeshjen e kthimit.

Ndeshja e luajtur 1 javë më parë në Qipro përfundoi me shifrat 2-1, por është bërë i pavlefshëm sot pas fitores që ekipi i drejtuar nga Prenga mori në stadiumin e Laçit.

45-minutëshi i parë i takimit përfundoi me shifrat 0-0, por në të dytën ekipi shqiptar kërkoi më shumë portën e kundërshtarëve. Pas disa tentativave Myrto Uzuni, në minutën e 88-t shënoi golin e fitores, duke i siguruar Laçit kualifikimin. Në turin tjetër kurbinasit do të ndeshen me fituesin e çiftit Glenavon-Molde.

Modifikuar më E Enjte, 19 July 2018 19:06

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

Aktualitet

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

‘Global teacher Prize 2019’  ka përzgjedhur finalistët e tij, ku mes mësuesëve më të mirë të botës renditet dhe një shqiptare . Liljana Luani është shkodrania që ka punuar për 38...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!