Formacionet zyrtare/ Luftëtari kërkon të bëjë të pamundurën të mundur

E Enjte, 19 July 2018 19:30

Skuadra e Luftëtarit do të luajë sot në “Elbasan Arena” ndeshjen e kthimit të turit të parë të “Europa League” kundër Ventspils.

Ekipi shqiptar ka fare pak gjasa për të kaluar më tej pasi në sfidën e parë të luajtur në Letoni është mundur me shifrat e thella 5-0.

Për sa i përket formacioneve zyrtare, trajneri Milosh kostiç ka lënë jashtë portierin Bukovski dhe vendin e tij e zë Ruçi, ndërkohë që në stol ka përfunduar edhe Dejvi Bregu.

Formacionet zyrtare:

Luftëtari: Ruçi, Rapo, Janiçiç, Rapa, Liçaj, Aleksi, Vucaj, Ramadani, Milosavljev, Ymeraj, Shkurtaj

Trajner: Milosh Kostiç

Ventspils: Uvarenko, Mamah, Jagodinskis, Rugins, Alfa, Neziri, Tosin, Batista, Manjagaladze, Pavlov, Akinjemi

Trajner: Dejan Vukiceviç

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet varri antik në Egjipt

Globi

Zbulohet varri antik në Egjipt

Arkeologët egjiptianë kanë zbuluar një varr antik më shumë se 4,400-vjeçar në kompleksin e piramidave të Sakaras. Varri privat, rreth 10 metra i gjatë dhe 3 metra i lartë, mendohet se...

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Aktualitet

U dënua me burg për korrupsion, por mori pafajësinë

Ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve, Artur Zoto ka vendosur mos t’ia lërë harresës arrestimin dhe mbajtjen në paraburgim më tepër se një vit.   Përmes një padie civile, ish zyrtari i larte...

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

Aktualitet

Mësuesit më të mirë të botës, mes tyre dhe një shkodrane

‘Global teacher Prize 2019’  ka përzgjedhur finalistët e tij, ku mes mësuesëve më të mirë të botës renditet dhe një shqiptare . Liljana Luani është shkodrania që ka punuar për 38...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!