Gazetari i “AS”: Modric është bindur nga italianët, sot mund të mos luajë

E mërkurë, 15 August 2018 16:36

Një nga gazetarët e  “AS”, i cili njihet për burimet e tij konfidenciale me klubin e Real Madrid, i ka hedhur benzinë zjarrit për çështjen Modric.

Në artikullin e publikuar në gazetën për të cilën punon, Manolete, thotë se Luca Modric është bindur nga italianët dhe për këtë arsye ai dëshiron vetëm Interin. Ai shton se si rrjedhojë futbollisti mund të mos aktivizohet sot në Superkupën e Europës.

Sipas të gjithë raportimeve nesër do të jetë dita përfundimtare për të ardhmen e kroatit 32-vjeçar, por ndërkohë këto janë fjalët e gazetarit historik të kësaj gazete:

“Nesër do të jetë një ditë shumë deçizive për Modric. Sot mund edhe të mos e luajë fare finalen. Italianët e kanë bindur. Interi e ka bindur për të pranuar kauzën e tyre dhe po mundohen të dyja palët që të arrijnë tek lojtari përpara se merkato të mbyllet në Itali.”

Kujtojmë se deri të premten në orën 20:00, është edhe momenti i fundit kur mund të transferohen lojtarë në “Seria A”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përleshja me armë e reperave, dënohen Noizy dhe Cozman

Aktualitet

Përleshja me armë e reperave, dënohen Noizy dhe Cozman

Rigels Rajku i njohur si Noizy është dënuar me dy mijë euro gjobë për incidentin ku ai mbeti i plagosur në qendër të Prishtinës. Në procesin gjyqësor i cili ka...

Ka qenë mësuese, këtë detaj nuk e dinim për këngëtaren e njohur shqiptare

Show-biz

Ka qenë mësuese, këtë detaj nuk e dinim për këngëtaren e njohur shqiptare

Ajo është sot ndër këngëtaret më të njohura dhe më të dashura për publikun shqiptar. Bëhet fjalë për Eli Farën. Ajo ishte sot e ftuar në studion e “Rudina” në Tv...

Studimi: Aspirina nuk mund ta mbajë mjekun larg

Aktualitet

Studimi: Aspirina nuk mund ta mbajë mjekun larg

Sipas një studimi, një aspirinë në ditë nuk mund ta mbajë mjekun larg. Miliona njerëz marrin çdo ditë një dozë aspirinë në mënyrë që të shmangin atakun kardiak. Përfitimet e...