”Forbes”: George Clooney, aktori më i paguar në botë

Premte, 24 August 2018 17:35

Aktori George Clooney, pavarësisht faktit se në vitin e fundit nuk ka xhiruar asnjë film, ndodhet në krye të listës së revistës “Forbes” përsa i përket aktorëve më të paguar në vitin 2018, sipas shtypit vendas.

Më përfitime prej 233 milionë dollarë, të cilat i ka fituar kryesisht nga shitja e tekilas, Clooney është aktori më i paguar këtë vit. Rreth 6 milionë dollarë i ka fituar nga reklamat dhe filmat më të vjetër.

Në vendin e dytë është Dwayne Johnson me 124 milionë dollarë dhe i treti Robert Downey Jr. me 79 milionë dollarë.

Në vendin e katërt, me fitim prej 64,5 milionë dollarë është Chris Hemsworth, i ndjekur nga Jackie Chan me përfitime prej 45,5 milionë dollarë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Sport

Publikohen formacionet anti-Uells, Panucci nuk ndryshon

Shqipëria pret në "Elbasan Arena" Uellsin në një miqësore luksi. Kuqezinjtë do të tentojnë të bëjnë kthesën, pas asaj humbje turpëruese 4-0 ndaj Skocisë dhe përballë Bale me shokë kërkojnë vetëm...

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Sport

Largimi i Panuccit, Duka: Nuk është në dorën time

Qëndrimi ose jo i Christian Panuccit është kthyer në një çështje në kombëtaren shqiptare. Rezultatet negative dhe loja e dobët kanë bërë që drejt italianit të vërshojnë kritika të shumta. Megjithatë...

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Aktualitet

KPK e kualifikoi, ndërkombëtarët kërkojnë përjashtimin e prokurorin

Komisioneri Publik ka ankimuar vendimin për kalimin e procesit të vettingut për gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas Komisionerit Publik, hetimi nga Komisioni i Pavarur i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!