Marilyn Monroe: Unë bëj mëkat, por unë nuk jam djall

Premte, 24 August 2018 17:36

Ajo nuk ishte thjesht një ikonë elegance, stili dhe joshëse. Marilyn Monroe ishte më shumë se sa provokuese në foto. Revista Harpers Bazaar ka përmbledhur nga intervista e aktores disa nga thëniet e saj më të bukura.

1- Një karrierë është e mrekullueshme, por ajo nuk mund t’ju ngrohë në një natë të ftohtë.

2- Të jesh simbol i bukurisë shndërrohesh në një gjë. Unë urrej të jem një gjë.

3- Aktorja nuk është një makinë, por ata të trajtojnë si një makinë. Një makinë parash.

4- Para martesës, një vajzë bën dashuri me një burrë për t’u martuar me të. Pas martesës, ajo e mban burrin për të bërë dashuri me të.

5- Të jesh simbol bukurie është një barrë e rëndë mbi shpinë, sidomos kur je e lodhur, e lënduar dhe e hutuar.

6- Qentë nuk të kafshojnë. Vetëm njerëzit.

7- Ëndrra për të qenë një aktore është më emocionuese se të jesh aktore.

8- Së pari, unë jam duke u përpjekur të provoj për veten time se unë jam një person. Pastaj ndoshta unë do ta bind veten se jam një aktore.

9- Hollivudi është një vend ku ata do të paguajnë ty një mijë dollarë për një puthje dhe pesëdhjetë cent për shpirtin tënd.

10- Burrat janë kryesisht të mirë si dashnorë kur janë duke tradhtuar gratë e tyre.

11- Nëse unë jam një yll, atëherë njerëzit më bënë yll.

12- Unë nuk e di kush shpiku takën e lartë, por të gjitha gratë i kanë atij shumë

borxhe.

13- Nuk jetohet në botën e një burri përderisa je një grua.

14- Gratë që synojnë të barazohen me burrat tregojnë mungesë të theksuar ambicie.

15- Unë jam tërësisht femër dhe kjo më kënaq.

16.- Unë jam e mirë, por jo një engjëll. Unë bëj mëkat, por unë nuk jam djall. Unë jam vetëm një vajzë e vogël në një botë të madhe duke u përpjekur për të gjetur dikë për ta dashuruar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Lifestyle

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur mund të jenë të rrezikshme, aq sa mund ta bëjnë...

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

Tv maqedonase: Gruevski është akoma në Shqipëri, ja ku fshihet

Bota Shqiptare

Tv maqedonase: Gruevski është akoma në Shqipëri, ja ku fshihet

Vazhdon misteri i vendodhjes së ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikola Gruevski. Ndërkohë që autoritetet shqiptare konfirmuan se ai ka dalë nga territori shqiptar mesditën e datës 11 nëntor, një ndër televizionet më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!