Gjermania mbështet Festivalin Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri

Tuesday, 28 August 2018 13:32

Gjermania është mbështetësja kryesore e Festivalit të 13-të Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri (IHRFFA). Dje u nënshkrua kontrata me drejtorin e festivalit Kujtim Çashku për mbështetjen që Gjermania ofron për këtë festival filmi. “Po presim me padurim filmat e shkëlqyer dhe diskutimet interesante mbi të drejtat e njeriut në kuadër të Festivalit të 13-të Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri (IHRFFA). Gjermania është mbështetësi kryesor i IHRFFA këtë vit! Sepse mbrojtja dhe forcimi i të drejtave të njeriut është prioritet i politikës sonë të jashtme. Dje nënshkruam sëbashku me drejtorin e festivalit z. Kujtim Çashku kontratën për mbështetjen tonë. Informacione të mëtejshme rreth festivalit, i cili do të zhvillohet nga dt. 17 – 22. Shtator””, thekson Ambasada e Gjermanisë në Tiranë në një postim në Facebook.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...