Gjermania mbështet Festivalin Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri

Tuesday, 28 August 2018 13:32

Gjermania është mbështetësja kryesore e Festivalit të 13-të Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri (IHRFFA). Dje u nënshkrua kontrata me drejtorin e festivalit Kujtim Çashku për mbështetjen që Gjermania ofron për këtë festival filmi. “Po presim me padurim filmat e shkëlqyer dhe diskutimet interesante mbi të drejtat e njeriut në kuadër të Festivalit të 13-të Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut në Shqipëri (IHRFFA). Gjermania është mbështetësi kryesor i IHRFFA këtë vit! Sepse mbrojtja dhe forcimi i të drejtave të njeriut është prioritet i politikës sonë të jashtme. Dje nënshkruam sëbashku me drejtorin e festivalit z. Kujtim Çashku kontratën për mbështetjen tonë. Informacione të mëtejshme rreth festivalit, i cili do të zhvillohet nga dt. 17 – 22. Shtator””, thekson Ambasada e Gjermanisë në Tiranë në një postim në Facebook.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!