13 rregullat e grave të mençura

Diel, 02 September 2018 09:15

1- Gratë e mençura nuk jetojnë duke u ankuar, ato krijojnë ndryshimin.

2- Gratë e mençura janë të guximshme.

3- Gratë e mençura duan të kujdesen për bimët.

4- Gratë e mençura i besojnë intuitës së tyre dhe e respektojnë atë të të tjerëve.

5- Gratë e mençura meditojnë çdo ditë dhe janë në harmoni me jetën e tyre të brendshme.

6- Gratë e mençura mbrojnë me forcë atë që është më e rëndësishme për to.

7- Gratë e mençura ecin përpara edhe me zemër.

8- Gratë e mençura e tregojnë të vërtetën me dhembshuri.

9- Gratë e mençura i dëgjojnë trupat e tyre.

10- Gratë e mençura improvizojnë dhe luajnë.

11- Gratë e mençura nuk i luten kujt.

12- Gratë e mençura qeshin së bashku.

13- Gratë e mençura shijojnë aspektet pozitive të jetës dhe i ndajnë atë me thjeshtësi.

“Jini autentik, jini në përputhje me jetën tuaj të brendshme dhe zbuloni se çfarë doni të bëni me jetën tuaj të çmuar”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...