Anullohet koncerti i U2 në Berlin, Gjermani

Hënë, 03 September 2018 09:21

Fansat e grupit muzikor Irlandez U2 kanë ngelur të zgjënjyer kur shfaqja e që grupi po jepte mbrëmjen e djeshme në Berlin u anullua për shkpak se Bono humbi zërin. Pasi u performuan disa këngë në skenën e Mercedes Benz Arena, Bono i kërkoi falje turmës, duke thënë “Mendoj se nuk mund të vazhdoj. Nuk është e drejtë për ju”. Publikut fillimisht iu tha se do të kishte një pushim të shkurtër, por më pas u bë e ditur se shfaqja kishte mbaruar. Ndërkohë, Bono premtoi se do ta shlyente gjithë këtë duke organizuar një tjetër performancë live në një kohë më të përshtatshme. Disa fansa thanë se u njoftua se tymi i lëshuar nga makineritë e tymit që përdoren për efekte në skenë kishte ndikuar në zërin e tij. – Bono ishte në formë shumë të mirë me zë shumë të mirë para shfaqjes, dhe ne mezi prisnim një natë të dytë në Berlnin, por pas disa këngësh, ai pësoi një humbje të plotë të zërit. Nuk e dimë se cfarë ka ndodhur por po konsultohemi me mjekët. Na vjen shuimë keq, – njoftoi grupi në një deklaratë për shtyp. Kjo ishte edhe nata e dytë e turneut Europian të U2, i quajtur Përvojë plus Pafajësi, që filloi mbrëmjen e së premtes në të njëjtën skenë. Sipas pjesëmarrësve në koncert, Bono po këndonte Reg Flag Day, apo dita e flamurit të Kuq në shqip, kur humbi zërin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...