Mbyllet “Etno Fest” ndahen çmimet, ai i karrierës iu nda Melihate Qenës

E Enjte, 06 September 2018 11:46

Mbrëmë u mbyll festivali I përvitshëm “Etno Fest”, që zhvilohet në Kukaj, Kosovë. Në përfundim festivali  ndau çmimet e edicionit të tetë. Juria profesionale e përbërë nga Dilaver Kryeziu, Bislim Muquaj dhe Naser Shatrolli ndau këto çmime:

1.Aktori më i mirë: Gjelbrim Emini

 1. 2. Aktorja më e mirë: Qëndresa Kajtazi
 2. 3. Shfaqja më e mirë: “Të harruarit” në regji të Shkurte Aliut
 3. 4. Regjia më e mirë: Zana Hoxha për shfaqjen”Copë Copë’
 4. 5. Debytantja më e mirë: Verona Koxha në shfaqjen “Ana dhe Zefi”
 5. 6. Riti më i mirë: Aziza Shefitagiq për “Ritin e stolisjes së nuses Ilire”
 6. 7. Kostumet më të mira: “Karnevalet Ilire” nga Malësia e Tetoves
 7. 8. Performanca më e mirë: “Kangë e pambaruar në rexhi të Arta Mulliqit
 8. 9. Etno performanca më e mirë: “Ana dhe Zefi” nga Erson Zymberi
 9. 10. Etno Ansambi më i mirë: grupi folklorik nga Ura Vajgurore,Berat
 10. 11. Vallëtari më i mirë vjen nga Ansambli “Ura Vajgurore” Berat
 11. 12. Çmimi i karrierës: Melihate Qena

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

I zhdukuri që po kërkohej nga policia kthehet papritur në shtëpi

Aktualitet

I zhdukuri që po kërkohej nga policia kthehet papritur në shtëpi

Javën e kaluar një i ri 24-vjeçar nga fshati Trepçë i Mitrovicës, kishte dalë nga shtëpia dhe nuk ishte kthyer. Familjarët e kishin raportuar të zhdukur në polici ndërsa më...

Nuk e pranoi si të dashurin e vajzës dhe e goditi me thikë, vdes 38-vjeçari

Politikë

Nuk e pranoi si të dashurin e vajzës dhe e goditi me thikë, vdes 38-vjeçari

Shtetasi Olsi Lelo, 38 vjeç, ka ndërruar jetë në spitalin e Tiranës pasi u plagos dje në zonën e Unazës së Re. Gjatë ditës së djeshme Rezmi Caushaj plagosi me thikë...

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Aktualitet

OKB ngre alarmin: 200 mijë shqiptarë janë pa bukë

Raporti i publikuar së fundmi nga Organizata e Kombeve të Bashkuara, agjencia për ushqim dhe agro-bujqësi, që i referohet gjendjes së ushqimit nëpër botë për 2018, nxjerr në pah të...