Rita Ora performoi për bamirësi në BBC

E Enjte, 08 November 2018 15:23

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka publikuar disa fotografi nga një ngjarje bamirësie në të cilën ka marrë pjesë në Londër.

Rita ka kënduar në këtë ngjarje bamirësie të organizuar nga “BBC Children in Need” për të ndihmuar fëmijët në nevojë.

Rita ka shkruar: “Faleminderit BBC. E dashuroj atë se çfarë bamirësia e ju keni bërë! Çdo gjë që unë mund të bëjë për të ndihmuar, do ta bëjë! Mos harroni të enjten më 15.11.18 të më shikoni në BBC mua e disa artistë të mrekullueshëm duke performuar për të gjithë ju! Një shkoni e erdhi tjetra! Victoria’s Secret jam duke ardhur për ju!”.

Rita ka shumë vite që punon për organizatë botërore “Unicef”, në ndihmë për fëmijët në nevojë.

Rita në këtë postim gjithashtu ka konfirmuar edhe pjesëmarrjen e saj në shfaqjen e “Victoria’s Secret”.

rita2.JPG

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Globi

Lista/ Shtetet që nuk lejohet të “fluturojnë” në SHBA

Vitet e fundit udhëtimet nga ajri janë preferuar gjithnjë e më shumë duke pësuar një rritje të konsiderueshme në mbarë botën. Më shumë se katër miliardë njerëz udhëtuan nga ajri...

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Globi

Greqia e katërta për tatimin mbi pronën në BE,  rënie të thellë në investime

Greqia mban vendin e katërt në BE në lidhje me tatimin më lartë të pronës, sipas një studimi të kryer nga Fondacioni për Hulumtime Ekonomike dhe Industriale, ose IOBE. Studimi gjithashtu...

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Aktualitet

Helidon Kastrati, histori suksesi në Britani dhe investimi i guximshëm që nuk mbështetet nga shteti shqiptar

Nga Mina HYSA Shqiptarët në diasporë pavarësisht vështirësive të fillimit kanë mundur të ndërtojnë më së miri jetën atje ku ndodhen në vende të ndryshme dhe shumë prej tyre kanë qenë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!