"Kënga Magjika", publiku ka bërë zgjedhjen e vet!

E Enjte, 06 December 2018 16:22

Festivali “Kenga Magjike” ka nisur atëherë kur muzika e vërtetë shqiptare duhej të rilindte dhe kur më shumë se kushdo, emrat e saj të vërtetë, ikonat e një brezi të tërë artistësh do të ringjallnin vlerat e saj. Festivali i këngës ‘Kënga Magjike’ ndër vite ka sjellë emocion tek artistët shqiptarë që po merrnin pjesë, ndërsa emocioni nuk ka munguar edhe te publiku i cili ishte dhe mbetet mbështetësi më i mirë. Sivjet për dallim nga herët e kaluara e veçanta e ‘’Këngës Magjike’’ është se feston ditëlindjen e 20-të. Në këtë edicion të veçantë të tillë janë edhe këngëtarët konkurrent të cilët kanë ‘dridhur’ skenën akoma pa ardhur finalja. Disa prej këngëtarëve që po marrin pjesë, e që janë emra shumë të njohur e suksesshëm kanë arritur ta fitojnë ‘çmimin’ e publikut menjëherë pas publikimit të projekteve. Kjo për faktin se këngët e tyre në minutat e parë të publikimit janë mirëpritur nga kritikuesi më i mirë (publiku). Ky është çmimi më i vlefshëm për ta pasi një artist si në spektakle të tilla ashtu edhe gjatë gjithë karrierës mbështetjen më të madhe e marrin nga publiku, andaj edhe konkurrentët e ‘Këngës Magjike’ nëse nuk e marrin çmimin kryesor, vlerësimi i publikut ka vlerë të madhe. Dy prej tyre, të cilët arritën shumë sukses ende pa ardhur nata finale janë Fifi dhe Mc Kresha. Dyshja gjatë një interviste të dhënë për ‘Mirage’ kanë folur për projektin në përgjithësi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!