Koncert i jashtëzakonshëm në Vlorë (Foto)

Tuesday, 17 Prill 2018 11:02

Teatri i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Bashkinë Vlorë dhe Konsullatën italiane në Vlorë, në një koncert të jashtëzakonshëm në Vlorë. Vetëm pak ditë pas mbërritjes së drejtoreshës së teatrit dhe operas dhe baletit në Vlorë Zana Çela, në Vlorë kanë startuar aktivitetet, të cilat edhe gjatë sezonit turistik do të jenë të shumta.

Në teatrin Petro Marko datë 16 prill u vendosën në skenë dy premiera botërore: “Gloria e Vivaldit” për kor dhe orkestër dhe koncerti i J S Bach për violinë dhe oboe. Gëzim Bulcari, violinë, Xhovana Marku, oboe dhe orkestër Harqesh, me dirigjent Dritan Lumshin.

Këshilltari për kulturën në Bashkinë e Vlorës, kompozitori vlonjat Aulon Naci ka falenderuar organizatorët, për zhvillimin e këtij koncerti madhështor në skenën e teatrit Petro Marko.

 Trupa e Teatrit të Operas dhe Baletit mori duartrokitje të zjarrta nga publiku Vlonjat.

Koncerti u organizua nga Konsullata italiane dhe Teatri i Operas me mbështetjen e Bashkisë Vlorë.

30550065 10208811396680537 1776709115 o

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...