NË PRILL TË 2019-ËS NISIN XHIRIMET E REJA PËR "INDINA JONES

Tuesday, 03 Prill 2018 15:53

Ndërkohë që “Ready Player One” i riu pritet në kinema, Steven Spielberg tashmë po mendon për projektin e ardhshëm, lidhur me sagën e Indiana Jones.

Regjisori tregoi se xhirimet e kapitullit të pestë do të fillojnë në prill 2019 në Britaninë e Madhe, këtë njoftim ai e bëri në Rakuten TV Empire Aëards ku ishte i ftuar për dorëzimin e një çmimi special të karrierës. Nuk ka detaje mbi filmin përveç se Harrison Ford do të rikthehet në rolin ikonik të profesorit Henry Ëalton Jones.

Ai vlerësoi Elstree Studios në ‘Hertfordshire, ku kishte xhiruar katër filmat e mëparshëm të sagës së Indiana Jones, duke deklaruar “”Ia vlen gjithmonë të vish e të punosh me shumë talente angelzë, Aktorët, trupat….. të gjithë ata që më kanë ndihmuar të bëjë ata filma të mi. Dhe do të vazhdojnë të më ndihmojnë të bëjë filmat e mi kur të kthehem në prill të 2019 për të bërë episodin e pestë të Indiana Jones”.

Filmi ka filluar në 1981 me “I predatori dell’arca perduta” dhe vazhdoi më pas me “Indiana Jones e il tempio maledetto” (1984), “Indiana Jones e l’ultima crociata” (1989) dhe “Indiana Jones e il regno del teschio di cristallo” (2008).

Dalja e filmit të ri të sagës është parashikuar në verën e 2020.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 15:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Aktualitet

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Sot është zhvilluar seanca e radhë në Gjykatën e Tiranës në lidhje me padinë e Shkëlzen Berishës ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha...

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Aktualitet

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Është zbuluar fytyra e personit që u ekzekutua me plumb në kokë paraditen e kësaj të mërkure në markatën e “rusit” në Shkodër. Fotoja e mëposhtme publikuar nga Top channel është...

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Aktualitet

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Një zjarr i madh i aktivizuar që prej ditës së djeshme ka djegur rreth 12 hektarë sipërfaqe pyjore në fshatin Zerqan të Bulqizës. Zjarri vijon të djegë sipërfaqe pyjore, ndërsa nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!