“SHUMË ZHURMË PËR ASGJË”, KOMEDIA SHEKSPIRIANE QË SJELL PËR PUBLIKUN IDETË DHE VLERAT NJERZORE

E Enjte, 05 Prill 2018 17:27
Pjesë nga shfaqja Pjesë nga shfaqja

Prej ditës së djeshme është ngjitur në Teatrin Kombëtar Esperimental komedia shekspiriane “Shumë zhurmë për asgjë”.

Kjo komedi sjell historinë e Benedikut dhe Beatriçes, misogjenit cinik dhe beqares profesioniste, që të dy armiq të betuar të martesës. Përgjatë gjithë historisë shpalosen të gjitha ngjyrat e jetës dhe jepet ideja se se qënia njerzore është e gatshme të ndryshojë dhe se fati i saj mund të ndryshojë gjithashtu.

Dy personazhet kryesore zbulojnë se dashurojnë njëri-tjetrin, duke treguar se dhe fati më i trishtë mund të shndërrohet në gëzim.

“Shumë zhurmë për asgjë” do të shfaqet në datat 5-6-7-8 Prill,ora 20:00.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 17:31

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...