"Kozmetika e armikut", premiera e re e Teatrit Metropol

E Enjte, 05 Prill 2018 17:48

"Kozmetika e armikut" me regji te Ana Guce vjen si premierë absolute në sallën "Cehov" të Teatrit Metropol. Publikuar në vitin 2001 nga autorja me origjinë belge.

 Amelie Nothomb, fituese e cmimeve "Komandant i Urdhërit te Kurorës" dhe titulli "Baronesha", anëtare e "Akademisë Mbretërore të Gjuhës dhe Letërsisë Franceze" në Belgjikë.
 Vjen mjeshtërisht e shqipëruar nga Ardita Zela.
Dy karaktere kontravers, pa asnjë të përbashkët, një biznesmen dhe një sociopat, takohen krejt rastësisht në Terminalin e Parisit. Në dukje takimi është rastësor, megjithatë një e kaluar e frikshme mbështjell të tashmen e dy individeve.

 Një thriler psikologjik i sjellë në menyrë fine prej autores, të mban pezull deri në uljen e siparit.

 Nën kujdesin dhe mbështetjen e Teatri Metropol, regjia Anna Guce, aktorë Marius Dhrami, Ismail Shino, Xhino Musollari, efektet audio D'de Zejnati vjen në datat 12,13,14 prill, ora 19:00. Mos e humbisni.

Modifikuar më E Enjte, 05 Prill 2018 17:53

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rivarrimi, Kolonel Ahmet Krasniqi, Heroi i Kosovës po kthehet triumfal në truallin e tij

Bota Shqiptare

Rivarrimi, Kolonel Ahmet Krasniqi, Heroi i Kosovës po kthehet triumfal në truallin e tij

“Drejtësia vonon e nuk harron, sepse, Koloneli Krasniqi, Heroi i Kosovës po kthehet triumfal në Kosovë dhe, vrasësit nuk i shpëtojnë dënimit të merituar, moralisht dhe nga drejtësia. Qeveria Haradinaj...

Konflikti për pronat, plagos me thikë kushëririn

Aktualitet

Konflikti për pronat, plagos me thikë kushëririn

Një konflikt për pronat ka përfunduar me plagosje me thikë. Ngjarja ka ndodhur ne Bulqizë kur kushëriri ka goditur kushëririn e tij bashkë më djalin me thikë pas një zënke për...

I kërkon ish të dashurës 1200 euro për fotot intime në Gjilan

Aktualitet

I kërkon ish të dashurës 1200 euro për fotot intime në Gjilan

Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin me inicialet F.F. pasi ka kërkuar 1 mijë e 200 euro nga ish e dashura për të mos ia publikuar fotot intime në...