Francë/ Vdes Jacques Higelin, një prej pionierëve të muzikës rock

Premte, 06 Prill 2018 13:41

Këngëtari francez, Jacques Higelin, një prej pionierëve të rock-ut francez, vdiq sot në moshën 77-vjeçare, njoftoi familja e tij.

“Aziza, bashkëshortja e tij, Arthur H, Ken Higelin dhe Izia Higelin njoftojnë me dhimbje vdekje e Jacques Higelin këtë mëngjes”, theksoi komunikata e familjes.

Familja nuk ka dhënë detaje për shkaqet e vdekjes së tij.

Babai i tre fëmijëve artistë, i këngëtarit Arthur H, i këngëtares, Izia Higelin dhe regjisorit, Ken Higelin, ai la pas 20 albume dhe disa këngë të paharrueshme, mes të cilave “Pars”, “Champagne” apo “Tombé du ciel.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Aktualitet

Aksidentoi këmbësoren në Paskuqan, prangoset shoferi i Policisë

Një shofer Policie është prangosur nga ana Sherbimit te Brendshem ne Ministrine e Brendshme.Polici me inicialet D. L. 31 vjeç, banues në Tiranë, u prangos pasi në rrugën “Unaza e...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!