Cannes 2018, Penelope Cruz dhe Javier Bardem do të hapin festivalin e kinemasë

Premte, 06 Prill 2018 14:49

Variety ka zbuluar që Penelope Cruz dhe Javier Bardem do të jenë protagonistë të hapjes së festivalit Cannes 2018. Çifti i aktorëve spanjollë interpreton në filmin e ri të çmimit Oscar, te regjisorit iranianin Asghar Farhadi, ‘Everybody Knows’.

Katërmbëdhjetë vjet më pas ‘La mala educacion’ e Pedro Almodovar, do të jetë filmi i dytë në spanjisht që do të hapë festivalin francez në Croisette, i cili parashikohet nga 8 deri në 19 maj.

“Everybody Knows” është eksperienca e parë në spanjisht për regjisorin iranian Farhadi, i cili kthehet në Croisette pasi ka prezantuar ‘E kaluara’ dhe ‘klienti’. Filmi tregon udhëtimin e Carolinës dhe të familjes së saj nga Buenos Aires në qytetin e tij të lindjes në Spanjë për një ceremoni.

Bashkimi familjar do të tronditet nga një seri eventesh, të cilat do të ndryshojnë jetën e protagonistëve. Ndër të tjera Cruz dhe Badem do të jenë protagonistë prej 19 prillit në kinema me ‘Escobar joshja e së keqes’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Bota Shqiptare

Arratisja e Gruevskit, befason Zaev: Ai mund të jetë…

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, në një konferencë për shtyp tha se autoritet duhet të hetojnë nëse Gruevski e ka lëshuar vendin vullnetarisht apo është rrëmbyer. Zaev: “Ne do të bëjmë gjithçka...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!