“Lufta dhe paqja...pa pilaf’’, komedia që ju fton “të qani”

E mërkurë, 16 May 2018 16:28

Mes humorit dhe mesazheve të shumta, mbrëmjen e së martës u vendos në skenën e teatrit “Migjeni” në Shkodër komedia “Lufta dhe paqja…pa pilaf”.

Një komedi që përcjell realitetin që përjetojnë shumë familje shqiptare. Jemi mësuar të flitet për dhunë ndaj grave, por në këtë vepër flitet për burrat që dhunohen nga gratë.

Mesazhi është i qartë, stop dhunës brenda familjes dhe ndaj kujdo.

Një komedi e shkruar nga At Valentin Rroku dhe me regji të Bruno Shllakut, ndërkohë u vendos në skenë nga aktorët e njohur shkodranë, por edhe të rinj.

Ajo bëri bashkë mjeshtrat e mëdhenj si Zef Deda, Gëzim Kruja, aktoren Drande Xhaj si dhe një kastë të rinjsh.

Kjo është vepra e dytë e shkruar nga Fra Valentin Rroku dhe do te ngjitet edhe për 4 netë të tjera në skenën e teatrit “Migjeni”.

Modifikuar më E mërkurë, 16 May 2018 16:30

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!