Rrëfehet ELENI FOUREIRA: Vitet që kaloj në Shqipëri

Diel, 08 Prill 2018 20:31

Eleni Foureira, shqiptarja që do përfaqësojë Qipron në Eurovision ka dhënë një intervistë për Tasos Bimpisidi, ku ndër të tjera ajo ko folur për vitet që ka kaluar në Shqipëri, por edhe për vizitat e shpeshta që bën këtu.

A ju kujtohet diçka nga vitet që keni kaluar në Shqipëri?

Ato janë të paharrueshme. Ato përvoja më kanë bërë kjo që jam sot. Për t’ju thënë të vërtetën, unë kam vetëm kujtime të mira. Ne jemi katër vëllezër e motra. Familje e madhe. Mbaj mend vite të bukura, të pastra, pa dinakëri, pa pamje të shëmtuara.

A jeni kthyer në Shqipëri?

Po, sigurisht, gjyshi dhe gjyshja jetojnë atje. Shkoj dhe i shoh shpesh. Ata janë shumë të lumtur për mua, krenohen dhe gëzohen për atë që kam arritur.

Prindërit me çfarë merren?

Nëna ime është një rrobaqepëse dhe baba im ishte punëtor. Nëna ime më tha pastaj “ju keni botën tuaj.” Prindërit e mi janë gjithmonë aty për mua, sidomos babai im është shumë krenar. Ata vijnë në shfaqjet e mia dhe  më shohësh kur munden. Nga momenti i parë ata kanë qenë mbështetja ime më e madhe. TIRANA TODAY

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!