Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës, Benjamin Kololli, ishte protagonisti kryesor i takimit të vlefshëm për Europa League, AEK Larnaka- FC…
Në Galerinë e Akademisë së Kosovës është përuruar sot monografia për akademikun dhe piktorin Muslim Mulliqi. Branko Koviç autori i monografisë…
Çmimi “Man Booker Prize” për fiksion e ka publikuar listën e ngushtë, duke zbuluar emrat Anna Burns, Esi Edugyan, Daisy…
Njeriu që renditet i pari ndër artistë në Librin Guiness sa i përket thyerjes së rekordeve me mozaikët e tij,…
 Për krijimtarinë muzikore shqiptare pak ka vëmendje. Veprat e autorëve shqiptarë mungojnë në koncerte të ndryshme, dhe sipas kompozitorit Miron…
Komedia romantike “Nina” vepër e autorit francez Andre Roussin pritet të vijë premierë në sezonin artistik që ka nisur me…
Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye…
Gjergj Kastrioti Skënderbeu është fytyra e vërtetë e kombit shqiptar, është ajo çfarë në të vërtet është kuptimi i jetës…
“Asgjë nuk ka ndryshuar, edhe këtë vit është buxhet më pak se një vit më pare, shprehet i shqetësuar “Tirana…
Komedia e trishtë “Babai” me regji nga Spiro Duni dhe një kast aktorësh të njohur për dy mbrëmje me radhë…

Lajmet e fundit

Zjarri shkrumbon banesat e 6 familjeve, banorët ishin në gjumë

Aktualitet

Zjarri shkrumbon banesat e 6 familjeve, banorët ishin në gjumë

Gjashtë familje rome kanë mbetur në qiell të hapur, pasi një zjarr i fuqishëm i rënë mëngjesin e së shtunës ka shkrumbuar barakat e tyre në hyrje të qytetit të...

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...