“Balkan Contemporary Music Festival” nis edicionin e dytë më 30 tetor. Festivali, i organizuar nga Shoqata e Kompozitorëve Shqiptarë (A.C.A),…
Busti i heroit tonë kombëtar, Skënderbeut tashmë qëndron edhe në Bulevardin ‘Nicolae Iorga’ të qytetit Craiova të Rumanisë. Një grup…
Në teatrin “Skampa” të qytetit të Elbasanit u shfaq pjesa teatrore “Dogfall” e autorit australian Caleb Lewis me regji nga…
Teatri shqiptar duhet të ketë më tepër përfaqësime në skenat e huaja në festivale të ndryshme. Kjo deri tani nuk…
Orkestra e harqeve “Aleksandër Moisiu” të Durrësit është nderuar këto ditë me çmimin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, duke u vlerësuar si…
Violonçelisti shqiptar më famë ndërkombëtare Vlorent Xhafaj u rikthye në Tiranë, mbrëmjen e djeshme për publikun kryeqytetas me një koncert…
 Filmi “Vulë” me skenar dhe regji nga Valmir Tertini ka përfunduar xhirimet. Xhirimet e filmit janë bërë jo vetëm në…
 Filmi “Streha mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina do të jetë premierë botërore në një festival të…
Komedia "Njeriu që pa vdekjen me sy" me regji nga Elma Doresi në skenën rumune në kuadër të Javës Kulturore.…
“Ka muzikë në shtëpinë e madhe” është libri më i ri që i shtohet botimeve shqip. Aja Çela është autorja…
Kolonia Ndërkombëtare “Ditët e Mios” nisi rrugëtimin ditën e djeshme për të 11-tin vit radhazi në Korçë. Piktorë nga Shqipëria…
Ekspozita “Histori në dru” prezanton për publikun 30 vepra të piktorit të njohur Gazmend Leka në galerinë e artit “Kalo”.…

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!