Shfaqja "Maskuar" vjen premierë në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Vepra teatrore shkruar nga autori izraelit Ilan Hatsor përthyer nga…
Filmi ‘Ajo’ është përzgjedhur në konkurencë zyrtare në seksionin Cinema of Tomorow në festivalin e kategorisë A Cairo International Film…
Dokumentari “Lutja” vjen me krijimtarinë dhe punën ndër vite të profesorit të Universitetit të Arteve piktorit Gazmend Leka. Një realizim…
Pas motit të keq që ka përfshirë Francën, mbërriti sot edhe ”cikloni” Segolene Royal, e cila pas humbjeve, ofendimeve dhe…
Edhe një tjetër film për moshën e tretë. Kohët e fundit janë shtuar prodhimet kinematografike për këtë moshë, si duket…
Me gati 170 milionë euro, Adele mbanë edhe për vitin 2018, titullin e yllit më të pasur nën 30 vjeç…
Tashmë kanë përfunduar xhirimet e filmit ”Bolero në vilën e pleqve” skenari i të cilit është me motivet e veprës…
Pamjet e turneut të ”Beatles”, të filmuara nga policia japoneze në vitin 1966 nuk do të bëhen publike, vendosi Gjykata…
Marc Chagall me “Gravitetin Magjik” ka tërhequr vëmendjen e shumë vizitorëve që prekin nga afër magjinë e veprave të këtij autori…
Piktorët pohojnë se nuk kanë gjetur në aktivitetin e tyre krijues mbështetjen dhe vlerësimin nga institucionet. Ata shprehen se kjo…
Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit shfaq nesër në mbrëmje koncertin “Mozart dhe bashkëkohësit e tij”, i cili bën bashkë…
Kryevepra e dramaturgjisë franceze "Shërbëtoret" e autorit Jean Genet vjen më 3 nëntor ora 19:00 në sallën Goethe. Vepra e…

Lajmet e fundit

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Lifestyle

Mbaji larg armiqtë e mirëqenies tënde. Ja cilët janë

Më të rrezikshmit janë shtigjet e panatyrshëm që ndjek në jetën tënde, detyrimet që i merr përsipër për të mos zhgënjyer, gjested që i mban përbrenda nga frika se mos...

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Globi

VIDE/ Policia i thotë “NDAL”, kamikazja hedh veten në erë

Një kamikaze në Çeçeni injoroi paralajmërimet e policisë në një pikë kontrolli dhe hodhi veten në erë. Karina Spirindonova shihet në video e veshur me të zeza, duke ecur e vetme...

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon që liberalizimi i vizave të futet në axhendën e BE-së

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sot mori pjesë në takimin e mëngjesit, së bashku me liderë tjerë, të ftuar nga kancelari austriak, Sebastian Kurz, në kuadër të Forumit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!