Filmi “Delegacioni” u vlerësua si më i miri në Festivalin e Varshavës në Poloni, që këtë vit zhvilloi edicionin e…
“At Sergi” nga Leon Tolstoy premierë mbrëmjen e sotme në skenën e  Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Vepra në sallën…
“Balkan's Gate” këtë vit në Shkodër bëri bashkë regjisorë nga Italia, Franca, Irani dhe SHBA. Projekti nisi në datë 14…
Një tjetër foto e rrallë e me vlera del nga arkvi i të madhit Lasgush Poradeci. E bija, Maria, ka…
Bashkia Lezhë organizoi dje aktivitetin artistik muzikor-letrar në nder të At Gjergj Fishtës, në 147 vjetorin e lindjes së tij.…
Këtë vit në ndarjen e çmimeve të kinematografisë ‘Oscar’ do të jenë pjesë edhe 3 prodhime shqiptare. Filmat në fjalë…
NGA: GËZIM LLOJDIA 1.Emigrimi Në udhët e emigrimit ishte edhe ky djalosh kur mërgoi nga brigjet e qytetit të tij…
Filmi “Delegacioni” u vlerësua si më i miri në Festivalin e Varshavës. Festivali këtë vit zhvilloi edicionin e 34 dhe…
Nga sot deri më 30 tetor në Qendrën Kulturore Rinore do të mbahet edicioni i 12 i Festivalit Ndërkombëtar –…
Edicioni i XXII i FNP "Ditët e Naimit"Në hyrje të Qendrës së Kulturës, publikut edhe në këtë hapje iu dhurua…
“Rrëfimet e një koleksioni albanologjik, Shqipëria dhe shqiptarët nga Skënderbeu tek Pavarësia”,  me larmishmërinë e librave të vet, me epokat…
Etriti dhe Milena janë një çift shqiptaro-serb në Mitrovicë dhe personazhet e një filmi me metrazh të shkurtër, që rrëfen…

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!