Përfaqësues të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit zhvilluan një takim me kryetarin e ri të delegacionit të BE në Evropë,…
Shfaqja "Maskuar" vjen premierë në Teatrin Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Vepra teatrore shkruar nga autori izraelit Ilan Hatsor përthyer nga…
Filmi ‘Ajo’ është përzgjedhur në konkurencë zyrtare në seksionin Cinema of Tomorow në festivalin e kategorisë A Cairo International Film…
Dokumentari “Lutja” vjen me krijimtarinë dhe punën ndër vite të profesorit të Universitetit të Arteve piktorit Gazmend Leka. Një realizim…
Pas motit të keq që ka përfshirë Francën, mbërriti sot edhe ”cikloni” Segolene Royal, e cila pas humbjeve, ofendimeve dhe…
Edhe një tjetër film për moshën e tretë. Kohët e fundit janë shtuar prodhimet kinematografike për këtë moshë, si duket…
Me gati 170 milionë euro, Adele mbanë edhe për vitin 2018, titullin e yllit më të pasur nën 30 vjeç…
Tashmë kanë përfunduar xhirimet e filmit ”Bolero në vilën e pleqve” skenari i të cilit është me motivet e veprës…
Pamjet e turneut të ”Beatles”, të filmuara nga policia japoneze në vitin 1966 nuk do të bëhen publike, vendosi Gjykata…
Marc Chagall me “Gravitetin Magjik” ka tërhequr vëmendjen e shumë vizitorëve që prekin nga afër magjinë e veprave të këtij autori…
Piktorët pohojnë se nuk kanë gjetur në aktivitetin e tyre krijues mbështetjen dhe vlerësimin nga institucionet. Ata shprehen se kjo…
Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit shfaq nesër në mbrëmje koncertin “Mozart dhe bashkëkohësit e tij”, i cili bën bashkë…

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!