Aktori i humorit Behar Mera është nderuar me titullin "Nderi i Qarkut Dibër". Mera u vlerësua për kontributin në fushën…
Autorja e parë, që u diskutua në Klubin e Librit New Jersey, është poetja Seli Murati, me dy librat e…
“Ditënetët e librit”, është festivali që do të mbahet në Muzeun Historik Kombëtar është ngjarja që mëton të bëjë bashkë…
U deshën 3 dekada që artisti Fabio Thaçi të vijë në vendlindje për të sjellë një cikël portretesh në të…
Qendra Kulturore e Fëmijëve në Elbasan ka gjetur një mënyrë origjinale për të ngjizur gjurmët e traditës që në moshë…
Këtë vit u përfol shumë për Eurovisionin dhe arsyeja ishte pjesëmarrja për herë të parë të 3 shqiptarëve. Shqipëria, me…
Është vendosur edhe për këtë sezon fituesi i këpucës së artë dhe golapritësi më i mirë. Mohamed Slah arrit që…
Me homazhe para busteve të veprimtarëve të kombit, rilindësit Rexhep Voka, poetit martir Sadudin Gjura dhe dëshmorit Xhemil Abdurahmani, në…
Kur flitet për filma të suksesshëm të sezonit, Hollivudi duket se është përqendruar në realizime kinematografike të guximshme dhe me…
E hëna e kësaj jave ishte pak më ndryshe nga tjerat, për atë grup aktorësh e regjisorësh që kanë vendosur…

Lajmet e fundit

Kush janë dy të arrestuarit? Ishin kthyer në tmerrin e Dibrës!

Aktualitet

Kush janë dy të arrestuarit? Ishin kthyer në tmerrin e Dibrës!

Policia e Dibrës ka shkatërruar një grup që merrej vjedhje banesash. Blutë e Dibrës kanë vënë në pranga dy persona, ndërsa është shpallur në kërkim një i tretë. Po ashtu, grupit në...

Panik në Kanada/ Një person i armatosur vret një person dhe plagos 13 të tjerë, më pas vret edhe veten

Globi

Panik në Kanada/ Një person i armatosur vret një person dhe plagos 13 të tjerë, më pas vret edhe veten

Të shtëna me armë janë regjistruar sot në rrugët e Torontos në Kanada, ku për pasojë një person ka humbur jetën dhe 13 të tjerë janë plagosur. Ngjarja ndodhi rreth orës...

Njihuni me 17 gjërat që i keni bërë gabim prej fillimit

Lifestyle

Njihuni me 17 gjërat që i keni bërë gabim prej fillimit

Ju nuk keni qenë në dijeni se deri tani këto 17 gjëra i keni bërë gabim! Më poshtë është një video ku shihet se si duhet t’i bëni 17 gjëra që...