Opera “Carmen” po vijon për publikun në skenën e Pallatit të Kongreseve. Vepra e George Bizet do të jetë në…
Festivali Ndërkombëtar i Prozës do të mbahet për herë të parë në Kosovë, në tetor të këtij viti, dhe do…
Drama shqipe si laborator njohjeje dhe kërkimi e mbi të gjitha si formë e të qenit së bashku vjen për…
Monodrama "Infermiere Eva" shkruar nga Valentina Dafa, me interpretimin e aktores Miola Sitaj erdhi premierë mbrëmë në skenën e Teatrit…
Festina Mejzini zëri më unik që e ka Shqipëria dhe mbetet i tillë, e ndrojtur nga brenda por shpërthyese nga…
Mbrëmë, në edicionin e 66-të të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit të San Sebastianit u mbajt premiera botërore për filmin artistik…
“Vetëvrasësi” vjen sonte si produksion i Teatrit të Korçës “Andon Zako Çajupi” me autor Nikolai Erdman, dhe regji nga Sulejman…
Valmir Tertini është nga regjisorët e rinj të talentuar, shumë premtues, fitues i disa çmimieve të rëndësishme ndërkombëtare për flimat…
“Nga paaftësia e saj, Kumbaro i ka çuar institucionet e artit dhe kulturës në një "Kolaps" total, ku dominon arroganca,…
Nga Takuina Truja Adami Duket i pabesueshëm lajmi, që nxënësja jonë  16 vjecare, fal përgatitjes së saj dhe mbështetur nga…
“Jam i prekur nga këto festime. Jam një kompozitor si shumë të tjerë, diçka më ka shkuar mirë e diçka…
Studiuesi i Tiranës historike, Gazmend Bakiu, në sheshin para Teatrit Kombëtar, orën 19.00 të mbrëmjes së 27 shtatorit, bëri një…

Lajmet e fundit

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Sociale

Autoritetet amerikane forcojnë luftën ndaj cigares elektronike

Drejtori i Përgjithshëm i Shëndetit Publik në SHBA rekomandoi sot masa “të ashpra” kundër cigareve elektronike, pasi po përdoren masivisht nga të rinjtë duke kërcënuar shëndetin e tyre dhe zhvillimin...

Sport

UEFA hap hetim ndaj klubit të Chelsea

Federata Evropiane e Futbollit ka filluar hetimet lidhur me pretendimet se mbështetësit e ekipit futbollistik Chelsea, kanë përdorur fjalor anti-semit në thirrjet e tyre gjatë ndeshjes në grupin e Ligës...

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Bota Shqiptare

Veseli pas letrës së Trumpit: VV-ja dhe LDK-ja t’i bashkohen dialogut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, thotë se letra që Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump e dërgoi në adresë të Presidentit Thaçi, është një mesazh i qartë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!