“Kam vënë re që këtu ka një mbivendosje te institucionet dhe një amulli të paparë, si dhe një shpërndarje që…
Festivali Mbarëkombëtar i Teatrit, ngjarja më e rëndësishme teatrore e vitit nga Teatri Kombëtar, organizohet me rastin e Vitit Mbarëkombëtar…
Në kuadër të turneut të tij botëror “Vita ce n’e”, i cili do të përfshijë të gjitha kontinentet, Eros Ramazzotti…
Filmi “Nëntor i Ftohtë”, me regji nga Ismet Sijarina dhe me producent Fatmir Spahiun do të jetë pjesë e konkurrencës…
Teatri i Qytetit të Gjakovës “Hadi Shehu”, do të mirëpresë sot  premierën e radhës. Shfaqja titullohet “Gjashtë” dhe është shkruar…
Poemë nga Mexhit PRENCI    variat i perpunuar ----------  ( Nanëmadhja  ime emrin Vashë,  jetoi 101 vjet. E kishin martuar…
Në vend të një institucioni model, ku të gërshetohej përvoja dhe profesinoalizmi i kuadrove, sot në Ministrinë e Kulturës kemi…
 Premiera teatrore “Reigen” (Rrethi) vjen në skenën e teatrit “Migjeni” të qytetit të Shkodrës. Shkruar nga Arthur Schnitzler, regjisor i…
40 vjet pas drames “Vershime pranverore” (1978) në skenën e Teatrit kombëtar, dramaturgu Bashkim Hoxha vjen me shfaqjen e re,…
Finale e kampionatit më të rëndësishëm të futbollit për klube në Europë, “Champions League”, në një të ardhme mund t’i…

Lajmet e fundit

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Teknologji

Biznesi që nisi nga pasioni për informatikën

Flet Marin Gjonaj, themelues dhe CEO i INFO-Telecom dhe Gjonaj Group  Pasioni ndaj teknologjisë dhe informatikës e kanë shoqëruar që në moshën 18-vjeçare rrugëtimin e Marin Gjonaj, i cili sot është...

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Teknologji

Porche ndalon ofrimin e makinave me naftë – Fokusohet te modelet elektrike dhe hibride

Porche do të ndalojë ofrimin e versioneve të makinave me naftë. Deklarata ka ardhur nga shefi ekzekutiv , Oliver Blume, në një intervistë për Bild am Sonntag, i cili ka...

VIDEO/ Shikoni pamjet tragjike, 3 të rinj në motor i shpëtojnë mrekullisht vdekjes

Globi

VIDEO/ Shikoni pamjet tragjike, 3 të rinj në motor i shpëtojnë mrekullisht vdekjes

Tre të rinj në gjendje të dehur janë përfshirë në një aksident teksa drejtonin një motor. Nga sa mund të dallohet në videon, e filmuar nga kamerat e sigurisë në...