Këngëtarja Danjela Toçi u shpall fituese e vendit të parë në Festivalin e këngës për fëmijë “FEST 2018”, në Kukës. Me…
Në Paris të Francës kanë nisur ngjarjet për të shënuar 100-vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Më shumë se…
Edhe ai që ishte njeriu i tij më i besuar, mjeku i tij, që i rrinte ditë natë te koka,…
Komedia “Prapaskena e Fatit” vjen premierë në skenë e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”. Vepra po shoqëron këto mbrëmje publikun,…
Glenn Close do të marrë çmimin “Icon” për shfaqjen e saj në “The Wife”. Ceremonia e çmimeve do të mbahet…
Shfaqja teatrore “Tri gra dhe Misugi” me regji nga Suela Bako vjen për publikun mbrëmjen e së shtunës dhe të…
Shfaqja teatrore “At Sergi”, mbështetur në novelën me të njëjtin titull të Tolstoit rikthehet për publikun te “arTurbina”. Historia e…
Publikimet më të fundit të gjermanes “Der Spiegel” në lidhje me kontratat e futbollistëve, kanë zbuluar edhe një detaj sa…
Poeti Bardhyl Londo shprehet se deklarimet që bën ministrja e Kulturës janë dhe si një tallje përballë gjendjes që kanë…
Në teatrin “Migjeni” të qytetit të Shkodrës ka filluar puna për vënien në skenë të dramës "Jugori". Vepra e autorit…
 “Bolero në vilën e pleqve” është filmi që ka mbaruar xhirimet nga regjisori Spartak Pecani. Skenari Linda Fejzaj dhe Spartak…
Ipeshkvia e Kosovës sot e nesër do të zhvillojë disa aktivitete me të cilat shënon 550 – vjetorin e kalimit…

Lajmet e fundit

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Aktualitet

Ngjarje e rëndë në Durrës, një grua humb jetën

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Durrës. Një grua ka rënë nga kati i 7-të i një pallati në lagjen numër 5 të qytetit bregdetar. Ajo ka...

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Bota Shqiptare

Vetëm 24 orë, gjashtë të vdekur nga aksidentet rrugore në Kosovë

Për 24 orë në Kosovë kanë humbur jetën gjashtë persona si pasojë e aksidenteve në trafik. Vetëm gjatë periudhës janar - tetor të këtij viti në Kosovë janë shkaktuar mbi 10...

Dashuria nuk konservohet

Lifestyle

Dashuria nuk konservohet

Është një e vërtetë rreth dashurisë. Gjithçka që kurseve e humbe, gjithçka që dhe/dhurove u shpërbleve, fitove u bë e jotja, u shpërbleve si nga Zoti ashtu edhe nga njeriu...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!