Pedagogu i Universitetit të Tiranës dhe aktivisti, Ervin Goci, i ftuar në "Arena" në Ora News, thotë se nëse godina…
Bibliotekat gjithnjë janë konsideruar si një vend strehimi, ku mund të gjesh vetveten në leximin e rreshtave, por dhe ta…
Në ambientet e Fakultetit Ekonomik të Universitetit A.Xhuvani është bërë promovimi i librit “Dilema Kushtetuese II” e shkrimtarit dhe njëkohësisht…
Novelat më të mira të të gjitha kohërave, nga ato të Marsel Proust deri tek “Mes Marsi” i George Eliot.Të lexosh…
Eugent Bushpepa është kualifikuar në finalen e Eurovision 2018. Këngëtari shqiptari përfaqëson Shqipërinë me këngën ‘Mall’. Mbrëmjen e së martës…
Kineasti amerikan Martin Scorsese dhe aktorja australiane Cate Blanchett, presidente e jurisë hapën dje në mbrëmje edicionin e 71-të të…
Ndonëse 63 vite më parë festivali evropian “Eurovision”, kishte nisur me qëllimin që t’i bashkonte popujt e kontinetit të vjetër…
Studiuesi i njohur Aurel Plasari ka akuzuar kryeministrin Rama se kërkon të imponojë elita nga zyra e tij. Gjatë konferencës…
Sot në Pallatin e Kongreseve u mbajt Konferenca Ndërkombëtare Albanologjike kushtuar Gjergj Kastriot Skënderbeut. Kjo konferencë u zhvillua në kuadër…
Prestigjozja britanike “The Sun”, i ka kushtuar një artikull Eugent Bushpepës, i cili përfaqëson Shqipërinë në Eurovizion 2018, që po…

Lajmet e fundit

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Aktualitet

Rregulli i ri, vështirësohet marrja e Green Card në SHBA

Administrata e Donald Trump paralajmëroi se po përgatit një rregull të ri, i cili ua vështirëson marrjen e “Green Card”-ës emigranteve të ndodhur ligjërisht në SHBA dhe marrjen e vizave...

Zyrtarisht vjeshtë/ Sinoptikanët paralajmërojnë rënie temperaturash

Aktualitet

Zyrtarisht vjeshtë/ Sinoptikanët paralajmërojnë rënie temperaturash

Duke filluar nga dita e nesërme, do të kemi rënie drastike të temperaturave. Zyrtarisht nga dita e Hënë në darkë do të futemi në stinën e vjeshtës. Gjatë ditës së hënë...

Vrullin e Sarrit e ndal Uest Ham, Çelsi merr vetëm një pikë në derbi

Sport

Vrullin e Sarrit e ndal Uest Ham, Çelsi merr vetëm një pikë në derbi

Çelsi nuk ka shkuar dot më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen derbi kundër Uest Ham, në “London Stadium”. Blutë e Londrës nuk kanë arritur të thyejnë mbrojtjen...