Heroi i “Deadpool” rikthehet në ekranin e madh të kinemave botërore, e paralel me to, vjen për publikun shqiptar edhe…
Libri “Vilsoni dhe Genci”është historia e një vrasjeje mizore e bërë jo nga ndonjë kriminel, psikopat apo vrasës serial, por…
Janë shumë pak ata krijues apo artistë që mbështesin Mirela Kumbaron dhe Ministirnë e Kulturës. Madje ka shumë prej tyre…
Më 24 maj në Muzeun e Kosovës-Sektori i Historisë, hapet ekspozita me titull “Kontributi i Presidentit Historik Dr. Ibrahim Rugova…
Është ndarë nga jeta në moshën 97-vjeçare, Bill Gold, krijuesi i disa prej posterëve më të paharrueshëm në botën e…
Artisti Klod Dedja rikthen në vëmendje protestat ndaj shkatërrimit që po i bëhet perlës së Valbonës , më 24 maj,…
Mentor Haziri nga Ferizaj ka të realizuar një album, i cili përmban 8 këngë me grupin që ai formoi "Kthjellu".…
Anri Sala rikthehet aty ku mori formimin e parë, në Universitetin e Arteve, në një prezantim të punëve të tij…
Durrsakja njëkohësisht artistja e shquar italo-shqiptare Aksinja Xhoja është kandidate për në Këshillin Bashkiak të Bashkisë së Brindizit në listën…
Po afrohet dita e hapjes zyrtare të Pavijonit të Kosovës në Bienalen e Arkitekturës në Venecia e cila këtë vit…
Dy humoristët e njohur të grupit parodistët e Vlorës, Afrim Agalliu dhe Agron Hamo, kanë qenë të ftuar në emisionin…
Që kur nisi reklama e koncertit të Notis Sfakianiakis, në rrjetet sociale nisi një debat. A duhet bojkotuar koncerti i…

Lajmet e fundit

Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Sport

Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Franca i është falur një superforme të Antoine Griezmann për të likujduar Gjermaninë dhe për të siguruar matematikisht vendin e parë në grupin 1 të League A. Në "Stade de France...

Aktualitet

Prap të shtëna me armë, këtë herë në Shkodër

Një person është kapur me armë në fshatin Oblikë të njësisë Ana e Malit në Shkodër. Shtetasi Blerim Beqiri u ndalua sepse pas një kontrolli të policisë në atë zonë...

Dy peshkopë kinezë ftojnë Papën në një vizitë historike

Globi

Dy peshkopë kinezë ftojnë Papën në një vizitë historike

Dy peshkopë katolikë kinezë për herë të parë pas një marrëveshjeje historike midis Pekinit dhe Selisë së Shenjtë, thanë të martën se kanë ftuar Papa Franceskun për një vizitë zyrtare. "Ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!