Jo vetëm polemika dhe sfida në Amici, por edhe shumë emocione. Takimi i pestë i shoë-t të drejtuar nga Maria…
Gjatë ditëve festive të këtij muaji, vizitorët do të mund të kenë mundësi të  vizitojnë të gjitha monumentet dhe sitet…
Lajmi i dhimbshëm i poetes dhe shkrimtares Flutura Açka për vdekjen e djalit të saj të vetëm trishton pa masë…
Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka humbur djalin e saj të vetëm. Ka qenë vet Açka që ka ndarë me…
Nga historiku i prezantimit të Shqipërisë në Eurovizion Pas dy dështimeve spektakolare, njëri pas tjetrit, Shqipëria gjen natën finale dhe…
Bëmat e kunatit të Kumbaros nuk kanë fund. Skandali i radhës vjen së fundi nga qyteti bregdetar ku  njoftohet se…
Kompozitori Spartak Tili është nga emrat e njohur e të vlerësuar në muzikën shqiptare. Mbi 20 vjet ka qenë pjesëmarrës…
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker hapi atë që cilësohet si e para e një serie ekspozitash në qytetin e…
Nga historiku i përfaqësimit të Shqipërisë në Eurovizion Për të dytin vit radhazi, Shqipëria nuk arriti të kualifikohej në finalen…
Akademia suedeze që jep çmimet Nobel ka vendosur të mos japë për 2018 çmimin për Letërsinë, për shkak të skandaleve…

Lajmet e fundit

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Sport

VIDEO / Si mund të humbet një rast i tillë! Luliç bën gafën e vitit

Nëse ekziston një çmim për “Golin e vitit”, atëherë duket të ekzistojë një çmim edhe për “Gafën e vitit” dhe të keni të sigurt se atë do ta fitojë Senad...

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Kulturë

FOTOT/ 9 të famshëm që refuzuan role simbolike dhe humbën shansin e madh

Shumë filma do të kishin qenë ndryshe me aktorë të tjerë. Disa aktorë i refuzuan shumë role simbolike për arsye të ndryshme si angazhimet në një tjetër projekt filmik ose...

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Politikë

“Shqipëria po i afrohet një diktature, krimi është lënë në bordurë”

Deputeti Dashamir Shehi shprehet se Shqipëria po i afrohet një diktature dhe se krimi është lënë në bordurë. Ai shton se, opozita do të hyjë në zgjedhje dhe do t'i...