Nga Zenel ANXHAKU, Flori SLATINA 1   Është një fat, por si duket edhe një domosdo historike që Anton Nikë Berisha…
Eugent Bushpepa vijon të mahnisë mediat e huaja me performancën e tij gjatë provave në ECS2018 në Lisbonë. Ditën e…
Sot është ditëlindja e 81-të e kompozitorit Agim Krajka. Sikurse edhe vitin e kaluar,  janë miqtë, kolegët e famlijarët që…
Askush nuk e besonte se Rona Nishli do të fitonte Festivalin e 50-të të Këngës në RTSh. Ashtu sikurse nuk…
Nga Mitrush KUTELI … Pra, bir, mos qaj: ky është ligji e qënies Të vijë rrotull dhe të kthehet rishtazPërbrenda…
Në mjediset e Bashkisë së qytetit Sibiu (Kryeqyteti Kulturor Europian për vitin 2007) në Rumani, u zhvillua një mbrëmje artistike…
Për të tretin vit radhazi, treni i linjës Tiranë-Shkodër mori jetë dhe rrugë me udhëtarë jo të zakonshëm. Dashamirës të…
Edhe pse vendi ynë ka mbetur pa Teatër Kombëtar, artistët kujdesen që të sjellin në skenë vepra për një publik…
Nga Gëzim LlojdiaSandro De Maria në shkrimin e tij:”Leon Rei, Luigi Ugolini dhe origjina e arkeologjisë shqiptare” botuar te revista…
Eurovizioni, në 8 maj flamuri shqiptar valëvitet në Lisbonë Dhe një javë ka ngelur nga nata e parë e Eurovizionit…

Lajmet e fundit

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Globi

Trump deklasifikon dokumente të hetimit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje

Presidenti Donald Trump urdhëroi Departamentin e Drejtësisë që të deklasifikojë një sërë dokumentesh që lidhen me hetimin për ndërhyrjen ruse në zgjedhje. Zëdhënësja e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders, tha se...

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Politikë

Qeveria në mandatin e dytë nuk kishte çështjen çame, por timon e tepsi

Shpëtim Idrizi, në një intervistë në Top Show, sqaroi pse PDIU-ja vendosi që të kalojë në opozitë. Por, përpara se të zbulonte pse u largua, Idrizi rikujtoi arsyen pse u bashkua...

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Aktualitet

Dhunë fizike dhe psiqike, të burgosurit: I kemi larë muret me gjak

Në redaksinë e emisionit “Stop” kanë mbërritur shumë letra nga persona që vuajnë dënimin në burgun e Fierit apo familjarë të tyre.Ata ankohen për sjellje të padenja nga ana e...