Nga historiku i Shqipërisë në Eurovizion Për të tretin vit radhazi Shqipëria kaloi në natën finale të Eurovizionit. Pas Olta…
Ish aktori kolonjar i “Portokallisë” do të jetë drejtori i ri i Teatrit të Kukullave. Erjon Isai, pas tërheqjes nga…
Deborah Xhako është këngëtarja më e re shqiptare që pritet të ngjisë majat e karrierës muzikore në Itali. Falë zërit të…
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka gjetur rastin për të dalë edhe një herë në televizor, duke shfrytëzuar…
Artistët kanë përshkallëzuar veprimin e tyre dhe dje nisën mbledhjen e firmave kundër shembjes së Teatrit, duke ia bashkangjitur peticionit…
Pak ditë pas mbajtjes së festivalit evropian, ‘Eurovizion’ që këtë vit mbahet në Lisbonë të Portugalisë, janë zbuluar edhe emrat…
Arritje rekord në zyrat e shitjes së biletave për “Avengers: Infinity War”, kapitulli i ri i sagës me regjisor Joe…
Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Teatrit të Kukullave, Monika Lubonja. Në vend të saj është vendosur  një aktor relativisht i…
Një grup artistësh e qytetarësh kundër vendimit të qeverisë për prishjen e godinës së teatrit, do të organizojë sot, më…
Asgjë nuk po funksionon siç duhet. Pseudoreforma e ministres së kulturës po jep frutet e veta. Të ndërrosh vetëm drejtorin…

Lajmet e fundit

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Aktualitet

Kompanisë Air Albania i mungojnë 29,8 milionë euro kapital

Të premten e shkuar, Kryeministri Edi Rama inauguroi udhëtimin e parë të kompanisë ajrore shqiptare Air Albania, projekt i Kryeministrit Rama nën kujdesin e Presidentit turk Rexhep Taip Erdogan. Ngjarja u...

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Aktualitet

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit Elisabeth Millard do të zhvillojë një vizitë treditore në Shqipëri. Ambasada amerikane në Tiranë i ka...

Akuza të forta ndaj policisë nga banorët e Jalës: Na grabitën lekët dhe sendet me vlerë

Aktualitet

Akuza të forta ndaj policisë nga banorët e Jalës: Na grabitën lekët dhe sendet me vlerë

Një ditë pas përplasjes me policinë për prishjen e 9 godinave në Jalë, 8 të shoqëruarit janë lënë të lirë. Edi Bala një nga banorët e Jalës në një lidhje telefonike...