“Bolero në vilën e pleqve” është filmi që ka mbaruar xhirimet nga regjisori Spartak Pecani. Skenari Linda Fejzaj dhe Spartak…
Ipeshkvia e Kosovës sot e nesër do të zhvillojë disa aktivitete me të cilat shënon 550 – vjetorin e kalimit…
Presidenti Hashim Thaçi e sheh të mundshme arritjen e marrëveshjes përfundimtare me Serbinë. Thaçi, pas takimit me presidentin Vuçiq, tashmë…
“Shqipëria në fokus“. Nën ketë moto letërsia shqipe shkon në Panairin Ndërkombëtar të Librit në Vjenë, Buchëien 2018,i cili mbahet…
Mozaiku i Vilës së Athinasë është një aset brenda parkut arkeologjik të qytetit antik të Apolonisë, ende i pa studiuar.…
Vjena si një qendër me histori dhe traditë të pasur sa i përket artit, kulturës dhe mundësive të shumta për…
Fituesja e çmimit Oscar Emma Thompson është nderuar me një nga çmimet më të larta të Britanisë. Ajo mori titullin…
Buxheti i Ministrisë së Kulturës për vitin 2019  është në vlerën 2 miliardë e 165 milionë e 867 mijë lekë.…
Teatri shqiptar është i izoluar dhe duhet të prezantohet jashtë në skenat e huaja. Për regjisorë të ndryshëm ky është…
Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka publikuar disa fotografi nga një ngjarje bamirësie në të cilën ka marrë…
Besart Gashi, 27- vjeçari nga fshati Nekovc i komunës së Drenasit tashmë i është përveshur punës për të krijuar mozaikun…
Teatri i Operës dhe Baletit sjell në skenë baletin “Zhizel”. Rivënie historike në nder të 85- vjetorit të lindjes së…

Lajmet e fundit

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Viti më i errët i njerëzimit

Globi

Viti më i errët i njerëzimit

Viti 536 konsiderohet si më i keqi në historinë e njerëzimit. Kështu, nuk është 1348 me shpërthimin e murtajës dhe as 1928 me epideminë e gripit spanjoll që vrau rreth...

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!