Drama "Këngë dashurie me korba" shkruar nga Bashkim Hoxha me regji nga Laert Vasili pas skenës së teatrit rikthehet për…
Mbrëmjen e së enjtes vjen koncerti popullor “Në Konak” për publikun kryeqytetas, me krijimtarinë folklorike nga të gjitha trevat, në…
Drejtori artistik i “A-festFilmRozafa” regjisori dhe piktori Artan Maku, sapo ka mbyllur me sukses edicionin e tij  të nëntë të…
Një thënie fanceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju…
Prof.as.dr.Thanas GJIKA (Kujtime dhe meditime me rastin e vdekjes së akademikut Kolec Topalli) Qyteti dhe krahina e Shkodrës, gjatë historisë…
Festivali i shahut është një aktivitet i cili për herë të parë u organizua nga Bashkia Shkodër. Ky aktivitet u zhvillua…
“Mbi mitologjinë dhe fenë e maqedonasve të vjetër”është libri më i fundit i Dr. Arsim Spahiut, një libër i cili…
Albanologjia si një domosdoshmëri për shtetin i takon ta mbajë dhe financojë, por prej vitesh dukesh që është lënë pa…
Komedia "A vdiq ai" vepër e autorit Mark Tuein do të jetë premierë në skenën e Teatrit Kombëtar. Komedia si…
Për një fillim vere ndryshe, “N You” nën ritmet e muzikës Jazz, kryeqytetasit do të përjetojnë tre netë të paharrueshme…
Më shumë se shtatë milionë euro është shitur një nga pikturat e Van Gogh në një ankand në Paris. “Raccommodeuses…
“Pandeli Cale”, “Prodanët”, “Emigrantët shqiptarë në SHBA”, “Fabrika Birra Korça, histori dhe dokumenta”, “Kontributi i emigrantëve shqiptarë në SHA në…

Lajmet e fundit

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Aktualitet

I hodhën granatë në lokal, zbulohen pamjet dhe e kaluara e errët e pronarit shqiptar

Në orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje, një lokal në lagjen “Partizani” në Elbasan u sulmua me një granatë. Në momentin kur granata është hedhur nga persona ende...

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Aktualitet

Dalin emrat e 12 personave më të kërkuar në Gjirokastër (FOTO)

Edhe ditën e sotme, Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e personave më të kërkuar për qarkun e Gjirokastrës. “Ja 12 personat e kërkuar në qarkun e Gjirokastrës. Policia...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!