“I dua ngjyrat”. Kështu titullohet ekspozita e piktorëve te vegjël të cilët e kanë finalizuar punën një vjeçare në këtë…
Unioni Artistik i Kombit Shqiptar me mbeshtetjen e Bashkisë Tropojë dhe Qarkut Kukes organizon me dt 10, 11, 12 qershor…
Neritan Ceka: “Në Apoloni u abuzua me 750 mijë euro, në Finiq me 300 mijë, dhe po t’i shtosh edhe…
Profesor Nertian Ceka është arkeologu i parë që zbuloi dhe drejtoi punimet në varrezat ilire të Selcës në Mokër, në…
Intervistë ekskluzive me arkeologun e mirënjohur, Prof. Dr. Neritan Ceka Flori SLATINA Dy javë më parë, ministrja e Kulturës, Mirela…
Drama "Këngë dashurie me korba" shkruar nga Bashkim Hoxha me regji nga Laert Vasili pas skenës së teatrit rikthehet për…
Mbrëmjen e së enjtes vjen koncerti popullor “Në Konak” për publikun kryeqytetas, me krijimtarinë folklorike nga të gjitha trevat, në…
Drejtori artistik i “A-festFilmRozafa” regjisori dhe piktori Artan Maku, sapo ka mbyllur me sukses edicionin e tij  të nëntë të…
Një thënie fanceze thotë se gjithçka kalon, gjithçka ndryshon, gjithçka harrohet, gjithçka zëvendësohet… Por nuk është e sigurt “Nëse ju…
Prof.as.dr.Thanas GJIKA (Kujtime dhe meditime me rastin e vdekjes së akademikut Kolec Topalli) Qyteti dhe krahina e Shkodrës, gjatë historisë…
Festivali i shahut është një aktivitet i cili për herë të parë u organizua nga Bashkia Shkodër. Ky aktivitet u zhvillua…
“Mbi mitologjinë dhe fenë e maqedonasve të vjetër”është libri më i fundit i Dr. Arsim Spahiut, një libër i cili…

Lajmet e fundit

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Viti më i errët i njerëzimit

Globi

Viti më i errët i njerëzimit

Viti 536 konsiderohet si më i keqi në historinë e njerëzimit. Kështu, nuk është 1348 me shpërthimin e murtajës dhe as 1928 me epideminë e gripit spanjoll që vrau rreth...

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Show-biz

Kylie Jenner qenka e martuar dhe ne nuk e dinim

Travis Scott dhe Kylie Jenner kanë disa kohë që po shijojnë romancën e tyre, por kanë nisur dyshimet se janë martuar në mënyrë sekrete. Në koncertin e tij të shtunën, reperi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!