Poezi nga Florian Gjergji   Duhemi edhe pa thënë fjalë Në heshtje duhemi ngadalë Duhemi e dëshira na tundon Në…
Nga Beqir SINA - New York BRONX - NEW YORK : Të dielën, me 29 prill, në praninë e shumë…
Këngëtari i njohur të muzikës popullore shqiptare, Dritan Jashari, ka vendosur të rikthehet në treg me një tjetër projekt muzikor.…
Rexhep Shahu Libri i zi, libri më i zi kundër shqiptarëve, ose libri i ankthit serb, siç shkruan Izet Duraku,…
Nga historiku i Shqipërisë në Eurovizion Për të tretin vit radhazi Shqipëria kaloi në natën finale të Eurovizionit. Pas Olta…
Ish aktori kolonjar i “Portokallisë” do të jetë drejtori i ri i Teatrit të Kukullave. Erjon Isai, pas tërheqjes nga…
Deborah Xhako është këngëtarja më e re shqiptare që pritet të ngjisë majat e karrierës muzikore në Itali. Falë zërit të…
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka gjetur rastin për të dalë edhe një herë në televizor, duke shfrytëzuar…
Artistët kanë përshkallëzuar veprimin e tyre dhe dje nisën mbledhjen e firmave kundër shembjes së Teatrit, duke ia bashkangjitur peticionit…
Pak ditë pas mbajtjes së festivalit evropian, ‘Eurovizion’ që këtë vit mbahet në Lisbonë të Portugalisë, janë zbuluar edhe emrat…

Lajmet e fundit

“Një k*rvar”/ Pas Etilda Gjonit një tjetër rilindëse bëhet gazi i botës

Aktualitet

“Një k*rvar”/ Pas Etilda Gjonit një tjetër rilindëse bëhet gazi i botës

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, u bë gazi i botës pak ditë më parë, teksa fjalën “karshi” e ndau në rrokje ndërkohë që fliste nga foltorja e Kuvendit. Por duket se...

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Aktualitet

Operacioni “Sintetiku”, arrestohen dy amerikanë në Tiranë

Drejtori i Departamentit të Policisë Kriminale ka njoftuar se dy amerikanë janë arrestuar në kuadër të operacioni “Sintetiku”. Të dy të arrestuarit akuzohen se prodhonin drogë sintetike në Tiranë. Te dy...

Braimllari: Ministria e Drejtësisë, koordinatore e korrupsionit dhe krimit

Politikë

Braimllari: Ministria e Drejtësisë, koordinatore e korrupsionit dhe krimit

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari ka deklaruar se qeveria e krimit po bën show mediatik me tepsinë e vet politike dhe se sot i shet shqiptarëve për arritje...