Më shumë se tri vite angazhim, lodhje, sakrifikim të kohës së lirë, për Shefqet Cakollin, më 2 qershor 2018 kanë…
Blogu i famshëm londinez “STW” (Stamp the Wax) ka marrë në një intervistë të rrallë organizatorët e festivalit të parë…
Dhjetëra grupe artistike nga brenda dhe jashtë vendit, janë mbledhur  në Korccë  për festën tradicionale të Karnavaleve, të cilët kanë…
Regjisori i mirënjohur i filmit shqiptar, Muharrem Fejzo, javën që shkoi mbushi 85 vjet, një personlaitet me një karirerë të…
Komedia “Na ishte një herë Estrada” shkruar dhe me regji nga Haxhi Rama së shpejti premierë në teatrin “Skampa” në…
 “Komedia që shkon për dreq” është sonte në mbrëmjen e fundit në skenën e Teatrit Kombëtar. Vepra erdhi për publikun…
Këngëtarja Leonora Jakupi do të përfaqësojë Kosovën në Eurovizionin turk – ose Turkvision Song Contest 2018. Datat dhe vendi i…
Kjo këngë është pjesë e albumit të saj të fundit “Partir”, të cilin e kishte publikuar më 27 prill. Videoklipi…
Dihet tashmë që Agron Llakaj dhe Rudina Dembacaj nuk i kanë marrëdhëniet fort të mira me njëri-tjetrin e këtë e…
Studiuesi dhe koleksionisti Hysen Dizdari paraqiti përpara publikut në qytetin e Shkodrës librin e tij album ”Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në pullat…
Arti bashkëkohor zbret në Galerinë Zeta. Ekspozita e 4 artistëve me piktura, skulptura, video dhe instilacione do të vijë për…
Në sezonin artistik të Teatrit Eksperimental aktorja Adriana Tolka ka spikatur me personazhet saj në skenë. Ka një karrierë artistike…

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!