Bujar Qamili “Mjeshtër i Madh”, pas suksesit që pati me recitalin e fundit në Pallatin e Kongreseve, flet për një…
Nga Bajram Sefaj Ëndrra e ditës...Në ëndrrën e gjumit të ditës së pashpresë mërgimtare, në pëlhurën imagjinare të saj, me…
Në Shkodër ngriti siparin festivali "Ekrani i artit", festivali i Filmit i lindur në Firence por që prej dy vitesh…
Nga Beqir SINA - New York City 40 filma nga 30 vende të botës në legjendën e kinematografisë botëroe -…
Aktori i njohur per shqiptaret, nga seriali “Ertugrul”, Arda Oziri ka humbur jetën në një aksident tragjik me motor këtë…
Ansambli Kombëtar i Egjiptit ka dhuruar shfaqje në Pazarin historik të Gjirokastrës, krahas Ansamblit lokal “Lunxheria”, duke sjellë një atmosferë…
Festivali Romanca Shqiptare zhvilloi edicionin e njëmbëdhjetë në skenën e arteve. Veprat e 15 autorëve shqiptarë erdhën për të pranishmit…
Në Edicionin e 16-të të Bienales së Arkitekturës në Venecia, përvec ministers së kulturës Mirela Kumbaro, u shfaq edhe kryebahkiku…
Trupa e Teatrit Kombëtar në “sitë” në shtator, Hervin Çuli paralajmëron ashpërsimin e kritereve për përzgjedhjen e regjisorëve Nëse të…
Pasi braktisi profesionin si ekonomiste, Dorjana Merkaj vendosi të ndjekë pasionin e saj. Prej tri vitesh ajo i është përkushtuar…
Nuk e dimë a ju ka rënë në sy mungesa e figurës më të vjetër të “Fiks Fare”. Gent Pjetri…
Nga Nikolin Sh. Lëmezhi (Bashkësia Jeruzalemi i Ri - Shkodër) E dimë, me termin martirë ose dëshmorë, përkufizohen ata persona…

Lajmet e fundit

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

Globi

Mustafa: Kemi një President, të cili nuk mund t’i zëmë besë

LDK vazhdon të insistojë se askush nuk mund ta përfaqësojë Kosovën në dialog pa mandatin e Kuvendit dhe kërkon që kjo çështje të mandatohet në Kuvend. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa...

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Globi

A u zbulua relike e kryqit të Krishtit? Zbulimi trondit arkeologët

Një kryq i krishterë i jashtëzakonshëm prej ari u gjet gjatë gërmimeve arkeologjike në kalanë mesjetare në kodrën Trapesica, të qytetit Veliko Tarnovo, në Bullgarinë Qendrore. Kryqi zbulua ndërsa grupi i...

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Bota Shqiptare

Hoxhaj kërkon mbështetjen e Gjermanisë për vizat dhe dialogun

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka udhëtuar për në Berlin për të diskutuar për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës. Në këtë vizitë, Hoxhaj ka takuar këshilltarin kryesor për...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!