Bashkë me Eugent Bushpepën në finale do të jetë edhe këngëtarja shqiptare, Eleni Foureira, e cila përfaqëson Qipron dhe që…
Pas tre vjetësh Eugent Bushpepa ka mundur të kualifikohet për në finalet e madhe të 12 majit në Lisbonë. Këngëtari…
Në natën e sotme konkurruan gjithsej 19 shtete, dhe në finale do të kualifikohen 10 prej tyre. Shqiptarët nga diaspora…
Nga Rugova Dunisha Teatri Kombëtar është shndërruar këto ditë në qendër të debatit publik. Të shembet teatri e të ndërtohet…
Në kulmin e debatit, të prishet apo jo godina e teatrit, botohet kjo foto e kolektivit te Teatrit Kombetar,  40 vite…
Në një kohë kur çështja e Teatrit është kthyer në një luftë të vërtetë midis aktorëve dhe ministres Kumbaro, në…
Ahmet Pasha, afro 50 vjet më parë ishte pjesë e aktorëve të rinj në Teatrin kombëtar. Ishte me fat sepse…
Celine Dion, 1988 për Zvicrën. Toto Cutugno, 1990 për Italinë. Carola Häggkvist, 1991 për Suedinë. Linda Martin,  1992 për Irlandën.…
Në njërin nga esetë e librit “Rrugë pa krye” shpreheni: “Trauma e realizmit socialist është duke u tejkaluar me vështirësi,…
Aktori i madh Agim Qirjaqi ka 8 vjet që nuk jeton më, por kushdo që i dëgjoi dje fjalët e…
Nga historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion Historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion përsëritet me Linda Halimin. Përfaqësimi…
Sot është radha e kantautorit Eugent Bushpepa që të përfaëqsojë Shqipërinë në skenën e “Eurovision” në Lisbonë.  Me këngën “Mall”…

Lajmet e fundit

Shehu: Bën kolaps PPP abuzive e sterilizimit dhe e materialeve të konsumit

Politikë

Shehu: Bën kolaps PPP abuzive e sterilizimit dhe e materialeve të konsumit

Tritan Shehu  Kryeminstri dje ne spitalin e Fierit, nuk tha asgje per faktin qe PPP e sterilizimit dhe e materialeve konsumit po ben kolaps. Ai me syzat e tij 3...

Cristiano Ronaldo arrin 400 gola, ja si e feston

Sport

Cristiano Ronaldo arrin 400 gola, ja si e feston

Juventusi humbi, ndërsa Cristiano Ronaldo jo: kundër Genoas bardhezinjtë u ndalën për herë të parë në kampionat duke barazuar 1-1, por portugezi vazhdoi të shënojë dhe gjeti golin e pestë...

Meta në kishën e Bizës, ndjek meshën e drejtuar nga Padre serxhio

Politikë

Meta në kishën e Bizës, ndjek meshën e drejtuar nga Padre serxhio

Dita e sotme presidentin Ilir Meta , e ka gjetur në qytetin e Durrësit. Ai ka ndjekur aty meshën e drejtuar nga Padre Serxhio në kishën e Bizës, dhe lutet që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!