Një prodhim i fundit kinematografik nga Agjencia e Filmit e Maqedonisë ka shkaktuar reagime të ashpra në radhët e shqiptarëve.…
Në 2 vjetorin e shenjtërimit prania e Nënë Terezës në Tiranë është edhe më e forte. Në një ekspozitë dedikuar…
 Problemet e artistëve nuk kanë gjetur zgjidhje nga Ministria e Kulturës. Nuk janë probleme, që për herë të parë bëhen…
Artistë të njohur nga Ballkani ngrenë zërin për të shpëtuar lumenjtë e fundit të egër të Evropës. Përmes një koncerti…
Një anije e vogël shqiptare, e tejmbushur me burra, gra e fëmijë, fundoset në mars të vitit 1997 pranë brigjeve…
Me rastin e 2-vjetorit të shenjtërimit të Gonxhe Bojaxhiut – Shën Tereza, Muzeu Historik Kombëtar, në bashkëpunim me Institutin e…
Pas shtyrjes që i bënë deputetët e PS ligjit për shembjen e TK, dje, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, përmes…
Gati një vit pas premierës së filmit “Ëngjëjt janë larg” me të cilin korri një sukses të padiskutueshëm, regjisori Gjergj…
Drama shqipe zë një vend të rëndësishëm në sezonin e ri artistik. Teatri kombëtar e nis sezonin me festivalin e…
Sot është ditëlindja e regjisores së re Elma Doresi. Ajo është e re në moshë dhe në profesion, e suksesshme,…

Lajmet e fundit

VIDEO/ Shikoni pamjet tragjike, 3 të rinj në motor i shpëtojnë mrekullisht vdekjes

Globi

VIDEO/ Shikoni pamjet tragjike, 3 të rinj në motor i shpëtojnë mrekullisht vdekjes

Tre të rinj në gjendje të dehur janë përfshirë në një aksident teksa drejtonin një motor. Nga sa mund të dallohet në videon, e filmuar nga kamerat e sigurisë në...

Ushtarët izraelitë ngacmojnë seksualisht gratë palestineze dhe u vjedhin paratë

Globi

Ushtarët izraelitë ngacmojnë seksualisht gratë palestineze dhe u vjedhin paratë

Dy ushtarë izraelitë akuzohen për ngacmimin seksual të grave palestineze dhe vjedhjen e parave dhe sendeve personale nga palestinezët që kalojnë nëpër një pikë kontrolli në pjesën qendrore të Bregut...

Pompeo: SHBA do të fitojë luftën tregtare me Kinën

Globi

Pompeo: SHBA do të fitojë luftën tregtare me Kinën

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo, tha sot se vendi i tij do të "fitojë" luftën tregtare kundër Kinës, duke vlerësuar Pekinin përgjegjës për konfliktin me rritjen e tarifave doganore...